Čtyřdvorský kouč Robert Čepička se v klubu stěhuje na lavičku dorostu, A – mužstva se ujal Pavel Cepák. To byl závěr pondělní večerní schůzky vedení klubu, které zareagovalo na špatný vstup do sezony.

„Vzhledem k výsledkům se to dalo očekávat,“ připouští Robert Čepička, jenž tušil, že se nad ním stahují černé mraky. V sobotním duelu s Kamenným Újezdem, který do té doby neměl na kontě ani bod, byla povinnost vyhrát. Ze dvou trenérů „na odstřel“ se radoval z vítězství hostující Jiří Klimeš. „Před utkáním jsme se o tom bavili s hrajícím manažerem soupeře Vaníkem, že kdo prohraje, ten půjde. Docela jsme se smáli. Nejde o život,“ bere Robert Čepička své odvolání v klidu. „Chtělo to změnu, mužstvo ji asi potřebuje,“ domnívá se.

Nabídku přesunout se k dorostu nakonec přijal. „Letošní dorost je dobrý, jsou tam šikovní kluci,“ vysvětluje. Hned nejbližší zápas nabídne českobudějovické derby dvou oddílů, které to s mládeží umějí. „V sobotu ráno máme Lokádu!“ vyhlíží svou premiéru staronový kouč dorostu.
U mužů Čtyř Dvorů vydržel déle než dva roky. Tým převzal na konci sezony 2005/2006, kdy nahradil Miroslava Pekárka, sestup z krajského přeboru už ale odvrátit nedokázal. Následovaly dvě sezony v I. A třídě.

Ohlédnutí za pěti podzimními zápasy se Robert Čepička nebrání. „Někteří hráči byli zranění, jiní jsou poměrně dost z formy, odklonilo se od nás i štěstí. Ale hlavně – zklamali nás zkušení, kteří měli některé dobře rozehrané zápasy dotáhnout – v Protivíně jsme vedli na konci 2:1, ve Volarech 3:1,“ mrzí Čepičku.

Jeho nástupce Pavel Cepák nasbíral v Dynamu po boku profesionálních trenérů cenné zkušenosti, které se od léta snaží zúročit v roli šéfa mládeže SK Čtyři Dvory. „Za krátkou chvíli tu dost dokázal. Dorost je po prvních kolech na špici,“ podotýká předseda Robert Novotný, podle jehož slov Cepák zůstává ve funkci. „Chce se věnovat mládeži i nadále,“ tvrdí.

Asistent ani vedoucí A – mužstva se nemění, další inovace nejsou na programu dne. Složení týmu je v kompetencích nového kouče. „Je záležitostí pana Cepáka, aby si po dohodě s asistentem mužstvo vhodně poskládal, našel na posty nejvhodnější hráče,“ podotýká předseda Novotný.

Personální obsazení má platnost do konce podzimní sezony. Po ní vedení vyhodnotí, jestli opatření zabrala.

„Vzal jsem dorost na podzim. S tím, že mám klauzuli, že kdyby se objevila nabídka jít k mužům, mohu ji využít,“ doplnil na závěr bývalý kouč áčka a současný trenér dorostu Robert Čepička.

ŠÉF KLUBU

K výměně hlavního trenéra SK Čtyři Dvory se vyjádřil předseda Robert Novotný, jenž včera před tréninkem představil A– mužstvu nového kouče.

„Důvod, proč jsme sáhli ke změně, je zřejmý při pohledu do tabulky. Pokoušíme se něco udělat, a zvolili jsme zatím tuto cestu s cílem dát mužstvu nový impulz. Uvidíme, příští dvě kola naznačí, zda se nám to povedlo. Máme dohodu, že do zimy vyzkoušíme, jak to bude fungovat. Před sezonou jsme měli stanoveny cíle s výhledem pro prvních pět nebo šest kol. Nepovedlo se je naplnit. S trenérem jsme měli tichou dohodu a v pondělí po porážce s Kameňákem situaci řešili. Jednalo se o tom, zda půjde k dorostu, anebo využije nabídku z jiného oddílu. Nejsme z těch, kteří střídají trenéry jako ponožky.“