V minulém kole poprvé v sezoně vyhráli i venku, a tak do nedělního domácího utkání s pražskou Spartou (20.15) půjdou v herní pohodě.
I na tohle téma jsme hovořili s jedním z klíčových hráčů Strakova týmu, 28letým Jaroslavem Černým.


Na Bohemce jste ukončili černou sérii utkání venku bez výhry. Myslíte, že vás výhra 2:0 nakopne do zbývajících kol ligového podzimu?
Hráli jsme dobrý zápas, zejména v první půli. Dali jsme gól, a přestože domácí měli nějaké šance a dali i nějaká břevna, naše výhra náhodná nebyla. Oni sice dali čtyři břevna, ale jedno po odpískaném ofsajdu, druhé v situaci, kdy hráč trefil po rohu břevno a do něj poslal míč i z dorážky. My naopak dali na 2:0 a druhou půli už jsme si pohlídali.


Bohemka má fantastické fanoušky, ani ta bouřlivá kulisa vás nesrazila?
Všem se hraje líp, když je víc diváků. A je jedno, zda jsou naši, či od soupeře. Plné ochozy jsou vždy větší motivací, než když je hlediště prázdné.


V neděli na Spartu prázdné ochozy tady určitě nebudou!
To jistě ne. Naopak, já doufám, že to bude stejné jako na jaře, kdy náš zápas se Spartou byl prakticky vyprodaný. A hlavně, abychom stejně jako na jaře i tentokrát vyhráli!


Byl to strhující zápas, a pokud mě paměť neklame, vy jste k výhře 2:0 přispěl jedním gólem. Je to hezký pocit, dát Spartě gól?
Nádherný! V zápasech se Spartou či se Slavií jsou protihráči vždycky víc motivovaní, všichni se chtějí vytáhnout. Jak už jsem říkal, na jaře tady bylo plné hlediště a taky fantastická atmosféra. Byl to moc hezký zápas a já doufám, že my tehdejší výkon zopakujeme.


Týmu se přitom na jaře příliš nedařilo, ale zápas se Spartou zcela z té šedi vybočil a vy jste svým výkonem diváky i experty nadchli. Čím si to vysvětlujete?
Už jsem o tom mluvil – ta motivace proti Spartě je prostě jiná. Nám to na jaře po skvělém podzimu opravdu moc nešlo. I když jsme třeba na Slovácku vyhráli, herně to nebylo ono. Zápas proti Spartě se nám ale povedl se vším všudy, dali jsme i góly a pak si zbytek zápasu užívali. Kéž by se nám podobný kousek povedl i teď!


Vy jste dal první gól, na druhý Karlu Poborskému přihrál. Asi jste byl i sám se sebou hned spokojen…
Ale to jistě, daleko přednější však bylo, že jsme ten zápas vyhráli. Právě proto, že nám ty předchozí zápasy moc nevyšly, říkali jsme si, že těm divákům, co přišli v takovém počtu, musíme dokázat, že fotbal hrát umíme. I lidi byli skvělí, fandili nám, a to nám moc pomohlo. Tady na to moc zvyklí nejsme, ale proti Spartě se i lidi dovedou víc vyhecovat. To pak stačí, když se jakákoli maličkost povede, diváci se hned chytí.


Sparta je hodně těžký soupeř, ale se třemi body z Bohemky se vám asi bude hrát líp?

To rozhodně. Já si myslím, že nás nakopl už předcházející zápas doma proti Mostu. Akoli výkon nebyl nic moc, ty tři body nám hrozně moc pomohly. My už se v tu dobu nepříjemně přiblížili spodku tabulky, teď už se nám dýchá líp. Věřím, že ve stejném duchu budeme pokračovat i v duelu se Spartou.