„Moc možností nemáme,“ přemítal smutně.


Před sezonou se zdálo, že nejvíc bude Jihočechy po odchodu Karla Poborského trápit střed pole, jenže tam díky příchodům Vozábala, Jungra a Hílka už slabina není. Těžkou hlavu před Slavií má Cipro z obranné linie. „Peroutka a Horejš určitě nebudou, to je velká rána,“ smutnil. „Sháněli jsme už před sezonou stopera, to ale nevyšlo. Musíme se tudíž teď k tomu vrátit a pokusíme se narychlo něco udělat,“ naznačil trenér Cipro, ale dodal, že by muselo jít o hotového hráče. „Jak říkám: aby v pátek přišel a v sobotu mohl nastoupit.“ A když se to ani na druhý pokus nepodaří? „Tak si z béčka vytáhnu zpátky Leštinu,“ má kouč jasno.


Jiné možnosti nejsou. „Pivoňka je po reoperaci křížových vazů a jeho návrat už teď nechceme uspěchat, bylo by to obrovské riziko,“ vysvětluje Cipro, proč Pivoňka proti Slavii nepřichází v úvahu. „Má svůj plán: plavání, kolo, vyklusávání. Nic víc.“


Po příjezdu ze Zlína ještě v neděli A–mužstvo Dynama trénovalo, včera ale hráči měli volno. ,Do pátku máme obvyklý tréninkový cyklus, v sobotu bude až večer předzápasový trénink,“ připomíná Cipro, že v neděli se Slavií se hraje až od 20.15 hodin.