Kdo na dopolední zápas nepřišel včas, gól neviděl. To nejpodstatnější se stalo už po dvaceti vteřinách: gólman Matějovský minul Brozmanův centr a odražený míč Martin Řehák snadno dopravil do odkryté brány.

Polepšili se

„Perštát, to byl propadák. Stává se to. Nastoupit po takovém přídělu je vždycky těžké, ale hráči se s tím srovnali a bylo vidět, že když chtějí, umějí zabojovat,“ ocenil na svém týmu kouč vítězů Robert Čepička.


V týdnu se prý snažil vymyslet takové tréninky, aby hráče nepřestal fotbal bavit, ale na další zápas se naopak těšili. „Oni jsou mladí, otřepou se. Velkou hlavu si z toho nedělají, to spíš my,“ všiml si Robert Čepička, jenž v sobotu postavil mezi tyče Martina Bauera. „Po Rudolfově jsme udělali změnu. Fabián nás zase podržel na jaře,“ nezapomíná Čepička na brankářovy zásluhy na záchraně v soutěži.

Boj převládl

Pěkných akcí bylo v duelu s Katovicemi k vidění jako šafránu, zato se urputně bojovalo o každý metr čtyřdvorského trávníku. „Na krásu to moc nebylo,“ připustil domácí lodivod. O to víc si cenil bodového zisku. „Problémy se sestavou, jaké jsme měli tentokrát, jsem ještě ani nezažil,“ kroutil hlavou. Ale už se usmíval, protože věděl, že fotbalisté, kteří nastoupili, tentokrát své nemocné či zraněné kamarády dobře zastoupili. „Zaslouží obrovskou pochvalu!“ zdůraznil trenér.


Neplánované změny hned na čtyřech postech prověřily připravenost Čepičkova týmu. „Třeba Aleš Zajac dnes poprvé nastoupil za muže v první A třídě. To je bývalý dorostenec. Hrál na předstoperu,“ dal kouč jeden příklad.

Obětavý Koranda

A mohl by pokračovat dál. Zkušený host z Bavorovic Daniel Koranda, v pětatřiceti letech nejstarší hráč na hřišti, obětavě nastoupil s bolavými zády. „Včera nemohl ani pořádně chodit, netrénoval. Klobouk dolů před ním, že odehrál celý zápas,“ ocenil kouč. „Je pro nás klíčovým hráčem. Jsme rádi, že jsme ho získali na další půlrok,“ ujistil.


Naopak matador Libor Foltýn je dlouhodobě na fotbalové marodce. „Je po operaci kolena,“ vysvětlil trenér. V létě ztratil oporu týmu Jiránka, jenž platil za hráče, který umí vstřelit branku. „Je v Rakousku a docela se mu tam daří. Přeji mu to, i když nám pochopitelně chybí. V útoku byl platný. Nedá se nic dělat, musí ho nahradit jiní,“ říká trenér.

Na houpačce

Výkony Čtyř Dvorů jsou na podzim zatím kolísavé. Čepička si nerad zvyká na to, že vede tým dvou tváří. „Po týdnu se mužstvo změní, to jsou nebe a dudy,“ zírá nad proměnami svého mužstva. „Ale je vidět, že když kluci bojují, tak to výsledek přinese,“ podotkl po Katovicích trenér, jakkoli se v závěru strachoval o těsné vedení a zaháněl stres cigaretou. Čtyři nastavené minuty ho nadzvedly. „Hosté měli nějaké standardky, a když vedete 1:0, máte prostě strach, aby to tam nespadlo. Ale kluci to vzadu odehráli poměrně slušně,“ mohl si konečně oddychnout.


V příštím kole SK Čtyři Dvory nastoupí v Prachaticích. Béčko Tatranu loni hrálo krajský přebor, ale pro tuto sezonu jej klub přihlásil jen do I. A. „Problém je, jestli se bude hrát na umělce. Tam by se nám moc nechtělo, protože na ni nejsme zvyklí,“ přemítal Čepička.