Příbramský kanonýr Daniel Huňa jel k nedělní premiéře jarní části fotbalové ligy do Č. Budějovic optimisticky naladěn. „Je úplně jedno, jestli s takovým soupeřem hrajete v prvním nebo pátém kole. Stejně ho jedete vyhrát,“ prohlásil před cestou na jih Čech pro Příbramský deník. „Určitě chceme uspět. Ale to my chceme v každém zápase. Všechny jsou pro nás důležité,“ dodal ještě.

Bral i bod

Hlavu si nedělal ani z hrozivé bilance svého mužstva na cizích hřištích, kde Příbram na podzim získala jediný bod. Doma sedmnáct. „Na jaře hrajeme doma šest zápasů. Takže osmnáct bodů,“ usmál se. „To asi ne, ale proč by to nebylo reálné? Doma jsme silní, což jsme dokázali proti Jablonci, Slavii i Brnu, přestože tento zápas jsme nevyhráli. Zároveň si myslím, že přivezeme více bodů ze hřišť soupeřů, protože venku budeme hrát s týmy ze spodní části tabulky. Navíc mladí kluci, kteří jsou letos poprvé v lize, už jsou také o něco zkušenější, takže i to náš tým posílí,“ věřil.

Na Střeleckém ostrově sice Huňa gól nedal, jeho mužstvo ale uhrálo remízu 2:2. „Bod z tak náročného utkání pro nás je velice cenný,“ liboval si.

Ačkoli Příbramští v závěru zápasu byli pod tlakem, měli nakonec k výhře blíž než jejich soupeř. V poslední minutě totiž měl z čista jasna právě Huňa obrovskou možnost dát vítězný gól, naštěstí pro Jihočechy ale zcela sám na hranici vápna uklouzl a ke střele se tudíž nedostal. „Byl už konec zápasu, a to už je přece jen ta únava znát,“ říkal omluvně.

Tu šanci mu připravil střídající Matěj Štochl, jenž chvíli předtím svým prvním ligovým gólem v životě vyrovnal na konečných 2:2. „Mates mi míč ideálně hlavou prodloužil, já se ale asi zbytečně pokusil vystřelit hned z první a balon netrefil,“ litoval.

Svého kanonýra hájil na tiskovce i italský trenér Massimo Morales. „Je pravda, že Huňa dneska neskóroval, ale já vždycky říkám, že on je pro nás velice důležitým hráčem nejen proto, že dává góly, ale především tím, že hrozně moc pracuje pro mužstvo,“ upozornil Morales. „Ostatně i tady, kdyby se na konci zápasu v té vyložené šanci nesmekl, mohl ten gól dát,“ dodal.

Ačkoli Huňa proti Dynamu svou desetigólovou podzimní bilanci nerozšířil, i tak ale byl o jeho názory po zápase mezi novináři velký zájem. Podle kolegů z Příbramského deníku je Huňa na mediální tlak zvyklý: poskytuje rozhovory, chodí na besedy a v zimě patřil k nejžádanějším osobnostem celé ligy.

Ikona klubu

V Příbrami se z něj prostě stala ikona klubu. „Tak to vidí novináři. U nás je ale jedním z týmu. Není nad nikým nadřazený, nemá žádné výhody. Jistě, Dan má skvělou sezonu, padají mu tam góly. Ale moc dobře ví, že je to zásluha celého týmu. Třeba Oliveiro na podzim nedal ani branku, ale na půlku jich přihrál Huňovi a po faulech na něj jsme kopali tři penalty,“ připomněl trenér Morales.

A věděl, co říká, neboť právě brazilský útočník i na jihu Čech byl hodně aktivní a patřil ve svém týmu k nejlepším.