Jeho tým remizoval s Libercem 0:0 a podal výkon, který byl určitě příslibem. „Zápas určitě splnil svůj účel. Sice nepadly žádné góly, ale šance byly na obou stranách. Generálka na ligu to byla určitě dobrá,“ je přesvědčen.

Liberec byl určitě kvalitním soupeřem. „Z našich přípravných zápasů se hrál asi nejlepší fotbal,“ přikývne.

Homoláč odehrál pouze první poločas. Poté ho trenér Tobiáš vystřídal a zbytek zápasu sledoval jenom jako divák. „Byl to trenérův záměr. Prostě jsem šel dolů,“ pokrčí rameny. Že byl střídán, ho očividně nepotěšilo, zato ale mohl mít radost z vyhřívaného trávníku. „Hrací plocha byla výborná,“ souhlasí. „Bylo to super. Určitě je to lepší než hrát na zmrzlých hřištích. Vyhřívaný trávník je jednoznačně krokem vpřed,“ pochvaluje si.

Zimní příprava je u konce. Homoláč jako velezkušený hráč (36 let) už jich má za sebou spoustu. „Všechny ty přípravy jsou si hodně podobné. Liší se většinou pouze délkou. Letos to bylo celkem optimální. Ani dlouhé, ani krátké.“ On sám ji zvládl dobře. „Hlavně drží zdraví. Je třeba dobře regenerovat. Ale musím zaklepat, zvládl jsem to úplně v pohodě,“ libuje si.

Homoláč býval vyhlášeným stoperem, ale teď už nějaký čas nastupuje na hřiště jako defenzivní záložník. Na tomto postu nastoupil i v sobotu proti Liberci. „V záloze si člověk víc zahraje, ale také si tam více zaběhá. Takové je rozhodnutí trenérů, které musím respektovat. Jsem rád, že jsem na hřišti,“ nechce se pouštět do diskuse, na kterém místě v sestavě by hrál nejraději.

V neděli v ligové premiéře hraje Dynamo s Příbramí (15), a přestože se jedná o první jarní zápas, bude také mimořádně důležitý. „Je to důležitý zápas,“ přikývne. „A my uděláme maximum, aby body zůstaly doma,“ ujišťuje. „V prvních dvou domácích zápasech máme soupeře, se kterými bychom chtěli udělat maximální počet bodů. Byl by to pro nás výborný odrazový můstek a pak už bychom mohli hrát v klidu,“ připomíná, že po Příbrami a následném zájezdu do Prahy na Spartu čeká jeho celek v dalším domácím duelu poslední Zlín.