Zkušený gólman

„Dříve jsem působil pět let v Rakousku a poté tři roky chytal divizi v Jankově, odkud jsem také do Prachatic přišel. Moje rozhodnutí ovlivnil především ten fakt, že Jankov v uplynulé sezoně sestoupil z divize, a proto jsem s nabídkou od Tatranu ani trochu neváhal,“ komentoval svůj přestup David Hrubý.

Ještě se jedná

Přesun exjankovského gólmana ještě sice není dotáhnut až do konce, obě strany však doufají, že se nakonec přestup uskuteční.

Hrubý byl už minulou sezonu v hledáčku prachatického trenéra Josefa Veselého, který ho chtěl získat. „Je pravda že minulý rok už jsem s vedením Tatranu mluvil, ale tento rok mě oslovil manažer Sláma, který mi předložil nabídku, a já na ni kývl,“ uvedl devětadvacetiletý brankář.

Známé tváře

Hrubý navíc prachatický kádr velice dobře zná, protože proti mnoha zdejším hráčům hrál řadu mistrovských i přípravných zápasů.

„Určitě jsem nešel nikam do neznáma, jelikož prachatické fotbalisty si moc dobře pamatuji z minulých let, kdy jsem proti nim nastupoval v brance Jankova. Zhruba polovinu současného kádru Tatranu znám osobně a tu druhou jistě brzo poznám,“ popisoval své první dojmy z prachatického prostředí David Hrubý, který by pro letošní sezonu mohl v týmu zaujmout post jedničky mezi třemi tyčemi.

Libor Staněk