A právem, jeho svěřenci důležité tři body vydolovali. „Už v první půli jsme měli optickou převahu, jenže se nám nedařila finální fáze. Přesto jsem kluky v poločase nabádal, aby byli trpěliví a šli za gólem. Věřil jsem, že máme natrénováno a že tu herní převahu dokážeme vyjádřit,“ uvádí Musil.


Přestože ty góly přišly až v posledních deseti minutách, drželi budějovičtí mladíci otěže hry i za stavu 0:0 pevně ve svých rukou. Letohrad měl první šanci až za stavu 1:0, kdy už jeho hráči ve snaze vyrovnat hráli vabank – čehož domácí minutu před koncem využili k ukázkovému brejku a pečetícímu druhému gólu.


„Odehrát zápas s nulou je vždycky plus. Obrana pracovala výborně, ustáli jsme hlavičkové souboje i rozehrávky soupeře. Dokázali jsme pokrýt zejména Čadu, jenž Letohradu tvoří hru,“ chválí si Musil.


Měl ale i výhrady: „Na druhé straně mě i ta jediná šance, kterou hosté měli, mrzí,“ kaboní se a dodává, že svým hráčům vždy klade na srdce, aby po vedoucím gólu alespoň pět minut přidrželi míč na svých kopačkách. „Aby tu euforii po gólu utlumili,“ vysvětluje.


Naštěstí z té jediné šance hostí, byť veliké, gól nepadl. „Jsem rád, že to vliv na výsledek nemělo a že jsme naopak důležitou druhou branku dali my,“ vyzdvihuje Karel Musil.


Ta branka byla nejen důležitá, ale navíc i skutečně parádní: výborně hrající Leština si z postu pravého beka naběhl na dlouhý míč podél pravé lajny a ideálně přihrál nabíhajícímu Lesňákovi. Za ukázkovou akci mu v hledišti zatleskala i jeho manželka, která mu tři dny nato přidala i ten nejkrásnější dárek – dcerku Karolínu…

Z kraje do ligy

Góly dali Dobal a Lesňák, kteří do juniorky zamířili v létě z Týna a Kaplice. Oba přišli z krajského přeboru, ale rozdíl dvou tříd na jejich hře znát nebyl. „Oba jsem si vybral, věřím jim, snažím se s nimi pracovat a myslím, že mají před sebou nadějnou budoucnost,“ míní trenér třetiligové juniorky.


Ač jedničku Dynama den po zápase rezervy čekal veledůležitý zápas na Bohemians, trenér Straka uvolnil béčku hned pět pendlů. „Snažili jsme se je prostřídat, a tak třeba Stráský a Plichta se po dohodě s trenérem áčka po půli navzájem vyměnili,“ zdůvodňuje Karel Musil, proč o přestávce důrazného Stráského stáhl ze hry. „Plichta ale hru oživil. Oba útočníci byli pro nás přínosem,“ oceňuje pomoc pendlů.


Mladý Ondrášek šel ze hřiště už před půlí, v jeho případě ale šlo o vynucené střídání. „Někdo mu dupl na nohu, má pošramocený malíček a teprve rentgen ukáže, zda ho nemá dokonce zlomený,“ kaboní se Musil. „Tím víc jsem rád, že se uzdravil Lesňák. Je to brejkový hráč a ty my potřebujeme. Hlavně venku máme na protiútocích naši hru založenu.“


Sobotní výhru uvítal i proto, že po úvodní sérii sedmi zápasů bez prohry jeho hráči čekali na další vítězství čtyři zápasy marně. „Já ty série nemám rád, moc mě ale těší, že jsme tu rodící se černou sérii hned v zárodku uťali,“ oceňuje Musil. „V sobotu se nám na derby do Sezimáku pojede líp,“ uzavírá.