Jankov boj o záchranu v divizi nevzdal!

Jižní Čechy - Jak se zdá, fotbalisté Jankova ještě boj o záchranu v divizi nevzdali! Poté, co před týdnem přivezli nečekané tři body z Horažďovic, uspěli tentokráte i doma s Královým Dvorem. Písek doma remizoval s lídrem soutěže 1:1.

31.3.2008

Z této obrovské šance sice písecký kanonýr Jan Zušťák v první půli brankáře Koláře nepřekonal, ve druhé půli se ale trefil a dostal tak svůj tým do vedení. Nakonec Písek – Žižkov 1:1.Foto: František Bořánek

JANKOV – KRÁL. DVŮR 1:0 (1:0) – V úvodních deseti minutách byli hosté lepší, k pořádnému zakončení je ale pozorně pracující obrana nepustila. V 16. min. udeřilo nečekaně na druhé straně: technicky dobře vybavený Stejskal si poradil s dotírajícím obráncem a poté přesným centrem našel volného Kollára, jenž zkušeně zakončil – 1:0. Ve 23. min. se dostal ke své obávané dělovce Celý, mířil ale vysoko nad. Jedinou výraznější šanci hostů si ve 30.minutě vypracoval po rychlém brejku střílející Fulín, ale s jeho pokusem si v horečce chytající brankář Hrubý poradil. Velkou šanci vyrovnat měli hosté hned po přestávce, Fulínovu teč ale Hrubý obětavým skokem dokázal vytěsnit na roh. Domácí gólman si poradil v 65. min. i s povedenou přízemní střelou Dochtora. V závěru měl šance už jen Jankov. V 83. a 88. min. ve vyložené šancích neuspěl Stejskal (při sólu z poloviny hřiště si nešťastně ukopl míč a gólem neskončila ani jeho střela z vápna). Hostům ve skórování nepomohl v samotném závěru ani vysunutý brankář Soukup, jelikož jeho protějšek Hrubý mu po rohu sebral míč takřka z hlavy. Domácí odehráli velmi dobrý zápas, pochvala patří všem, vynikl výkon Hrubého v brace, Řezníčka na stoperu a Stejskala v útoku.
ŽK 3:3, 70 diváků, sudí Burda. Jankov: Hrubý – Novotný, Kursa, Řezníček, Janoušek – Holba (33. Boček, 78. Jordán), Maršán, Kollár, Celý – V. Maxa (78. Štěcha), P. Stejskal. (max, mrk)

KLATOVY – TŘEBOŇ 1:1 (1:0) – Jihočeši prohrávali, dostali gól v poslední minutě prvního poločasu. Ve druhé půli si vytvořili řadu šancí, z pokutového kopu Vohák srovnal na 1:1. V 84. minutě měl Bezemek na noze vítězný gól, za výkon ve druhé půli si hosté výhru zasloužili.
Rozhodčí Duchoň, ŽK 2:2, diváků 330. Třeboň: Skála – Kupka, Tůma, Malý, Sláma – Houdek, Brozman, Procházka (53. Hejl), Dedaj (82. Bezemek) – Vohák, Sedláček (52. Pintér).

DOMAŽLICE – PRACHATICE 1:3 (1:1) – Hosté hned ve druhé minutě inkasovali. Po zaváhání celé obrany odražený míč trefil Bahleda. Hosté nesložili zbraně. Po rozehraném trestném kopu Nitrianského Kováčik trefil krásně odkrytý kout branky a srovnal. Domácí ještě trefili tyčku a břevno. Ve druhé půli už byli Jihočeši lepší, soupeře k ničemu nepustili, proměnili dvě šance. Po samostatném úniku dal v 69. minutě Kováčik na 1:2 a v 72. minutě dal třetí gól po narážečce Košík na konečných 1:3. Hrálo se před výbornou diváckou kulisou.
Rozhodčí Stančík, ŽK 2:3, diváků 800. Prachatice: Rusina – Tobiáš, Babka, Koršala, Bednár – Slípka, Nitrianský, Frnoch, Rosa (60. Kaczko) – Kováčik (85. Janoušek), Kneifel (70. Košík). (ves)

PÍSEK – ŽIŽKOV B 1:1 (0:0) – Hosté se již od začátku soustředili na zajištěnou obranu a na hrotu nechali pouze jednoho útočníka Hottka. V domácím mužstvu nastoupil v záloze Legdan a do útoku přešel Puchmajer. Dvě velké šance ve 14. a 15. min. neproměnili Puchmajer a Jan Zušťák. Pak se několikrát blýskl domácí golman Poplštejn. Ten si v závěru poločasu udělal výlet do pole, obešel dva hráče a zato sklidil potlesk diváků. První gól padl v 69. min., kdy Malý obešel dva obránce, ideálně nacentroval před branku a Zušťák hlavou k tyči rozvlnil síť. Hosté vyrovnali v 76. min.: z levé strany prováděl trestný kop Hottek, jeho centr zužitkoval obránce Biško a hlavou vyrovnal na 1:1. V 85. min. se dostal do šance hostující Stoszek (přišel z FK Tábor), střela skončila těsně vedle. Poslední šanci měl v 88. min. Zušťák, ovšem gólman Kolář včasným vyběhnutím mu jí zmařil.
Branky: 69. Zušťák - 76. Biško, 468 diváků, rozhodčí: Rauch - Hajšman, Košan, ŽK: 0:2 (Pilař, Walter). Písek: Poplštejn - Kosobud, Šácha, Pastyrik, Zach - Malý, Legdan, Červenka, Kubiš - Zušťák, Puchmajer ( 84. Holan ), trenér Zdeněk Staroba. (sm, škr)

STRAKONICE – HORAŽĎOVICE 0:0 – Sousedské derby mnoho fotbalové krásy ani gólových příležitostí nenabídlo. Až ve 37. minutě poprvé vážněji zahrozil domácí Maroušek, ale Mako jeho střelu z hranice pokutového území vyrazil. Těsně před půlí zasahoval na druhé straně Charvát. Po obrátce byli aktivnější Strakoničtí: pokus Patrika Káníka v 59. minutě gólman zneškodnil, v 72. minutě se dostal do velké šance Maroušek, ale nechal opět pouze vyniknout hostujícího brankáře. V samém závěru skončila povedená střela hostujícího Beránka těsně mimo.
ŽK 4:2 (Zelenka, M. Káník, Cibulka, Hajdušek – Koudela, Picka), střely na branku 6:2, rohy 2:1, 240 diváků. Rozhodčí Koval.
Strakonice: Charvát – Hajdušek (83. Hanáček), M. Káník, Cibulka (90. Křivanec) – Hadraba, Svoboda, Zelenka, Maroušek, Kostka – Hovorka (77. Beneš), P. Káník. (jap)

OSTATNÍ: Motorlet – Vejprnice 0:0, Admira Praha – Votice 0:2 (0:0), Doubravka – Bzová 3:1 (2:0).

31.3.2008 VSTUP DO DISKUSE
Diváci se během Krampus show Kaplice náramně dobře bavili.
103

Krampus show 2017 převedla úchvatnou podívanou

Martin Chodúr zpíval v Českých Budějovicích
16

Martin Chodúr zpíval na českobudějovickém náměstí

Policisté našli hledanou

České Budějovice – Po dvaatřicetileté ženě bez domova, která často měnila místo svého pobytu ve městě, pátrala policie.

Mladíci rušili ohňostrojem

České Budějovice - V noci z pátku na sobotu 16. 12. ve dvě hodiny ráno vyjížděla hlídka městské policie na sídliště Máj k výměníku v ulici Antonína Barcala.

Ukradli vozidlo s lesnickým vybavením

Boršov nad Vltavou - Boršovští policisté žádají širokou veřejnost o pomoc. Koncem října 2017 došlo v Branišovicích, části obce Římova, k odcizení nákladního vozidla tovární značky Tatra 815 s lesnickou úpravou.

Gólman Motoru Petr Kváča je rád, že se dostal mezi nejlepší jihočeské sportovce

České Budějovice – Hokejisté ČEZ Motoru v pondělí čeká po krátké reprezentační pauze další pokračování první WSM ligy, ve kterém jako lídři soutěže hostí Prostějov (17.30). Výtěžek ze zápasu bude věnován Arpidě. Na domácí soupisce nebude chybět gólman Petr Kváča (20 let), jenž obsadil páté místo v anketě o Sportovce roku na jihu Čech a zároveň se stal Sportovní hvězdou Deníku.