Derby mezi Prachaticemi a Pískem bylo předehráno 10. června a Písečtí v něm zvítězili jasně 6:2.


TŘEBOŇ – DOMAŽLICE 3:1 (1:0)
– Za úmorného vedra se do přestávky hrál vyrovnaný fotbal. Hosté sice chvílemi tlačili, vyloženou šanci si však nevypracovali. Naopak Třebonští z rychlých protiútoků hrozili víc. Už po deseti minutách se do šance dostal Sedláček, jeho střela ale byla zblokována. Blízko ke gólu měla Brozmanova bomba, která těsně minula šibenici. Zasloužené vedení zajistil domácím minutu před přestávkou Lavička. Těsně po obrátce se z trestného kopu trefil Brozman, a když Sedláček přidal třetí gól, zdálo se, že Domažličtí na jasnou režii zápasu domácími již rezignují. Ke konci zápasu však přišla chvíle střídajícího domažlického Čecha. Ten nejdříve snížil a poté ještě trefil tyč. Zbytek utkání Třebonští již bez problémů pohlídali.

ŽK: 2:1, rozhodčí Hlaváč, 150 diváků. Třeboň: Skála - Kupka, Bezemek, Malý, Procházka - Pintér, Lavička (46. Tůma), Brozman, Sláma (38.Hejl) - Dedaj (46.Hačka), Sedláček. (heš)

KLATOVY – STRAKONICE 4:1 (1:0) – Hosté nastoupili vinou řady zranění v kombinované sestavě. Výsledek sice hovoří jasně pro Klatovy, ale vývoj utkání nebyl tak jednoznačný. Strakoničtí měli v průběhu celého zápasu řadu šancí, ale pohořeli v koncovce. Navíc sami dělali velké chyby a soupeř z toho těžil. Už v 8. minutě zaváhal střed obrany a Charvát poprvé inkasoval. Po hodině hry potrestali domácí další chybu Jihočechů. Když přidali chvíli na to třetí branku, bylo o osudu duelu rozhodnuto. Čestný úspěch hostů měl na svědomí v 75. min. Křivanec. Klatovští nakonec ještě navýšili svůj náskok na 4:1.

ŽK 2:2, 150 diváků, sudí Svoboda. Strakonice: Charvát – Hajdušek, Cibulka (46. Kafetl), Mráz, M. Káník – Hanáček (75. Jiřík), Zelenka, Šafránek, Křivanec – Hovorka, Novák (70. Mirvald). (mik)


BZOVÁ – JANKOV 5:0 (0:0) – V prvním poločase se hrálo vyrovnané střetnutí se šancemi na obou stranách. Domácí nastřelili dvakrát tyč a na druhé straně je napodobil Celý. Ve druhé půli se domácím podařilo během sedmi minut vstřelit tři góly a bylo rozhonduto. V 65. mín. se na obou stranách začervenalo. Za faul byl vyloučen hostující Hrbáč a domácí Větrovský musel předčasně do sprch za napadaní. Bzová měla zápas ve svých rukou a v závěru už jen hosté zahrozili Řezníčkem a Celým, ale skórovat se jim již nepodařilo.


Branky: 48., 55. a 60. Čihař, 52. Dubský, 77. vlastní. ŽK 2:3, ČK 1:1 (65. Větrovský – 65. Hrbáč), sudí Černý, 70 diváků. Jankov: Hrubý – Janoušek, Řezníček, Bernát, Štěcha – Holba, Kollár, Hrbáč, Celý – Petr Stejskal, V. Maxa (50. Jordán). (max)

OSTATNÍ: Doubravka – Votice 1:4, Vejprnice – V. Žižkov B 4:2, Kr. Dvůr – Admira 2:0, Horažďovice – Motorlet 2:4