Strakonický debakl v Příbrami

Jižní Čechy - Ve fotbalové divizi Prachatice a Třeboň bodovaly na domácím hřišti naplno.

6.4.2009

Třeboňský Jan Pintér (vpravo) soi pořádně vyskočil na hostujícího Beža. Třeboň v divizi porazila Hořovicko 2:0. Foto: František Panec

V dalším kole fotbalové divize prohrály Strakonice v Příbrami s béčkem vysoko 0:7…

PRACHATICE – VEJPRNICE 2:1 (2:0) – Stopky ukazovaly přesně dvě minuty a dvě vteřiny, když Tobiáš rozvlnil síť za zády brankáře Hajžmana. Míč dostal po autovém vhazování a z pětatřiceti metrů byla přízemní střela na mokrém trávníku neudržitelná. V 6. min. šla další přízemní střela z Babkovy kopačky do téhož rohu, ale tentokrát byl brankář pozornější. Ve 25. min. pronikal Češka do vápna, kde byl sražen. Penaltu spolehlivě proměnil Tobiáš. Zdálo se, že se naplňuje očekávání fanoušků soupeře, že jedou pro debakl. Možná proto, že v základu jim hráli čtyři hráči, kteří mohou startovat ještě v dorostu, a to další tři stejného věku čekali na lavičce. Drtivá převaha domácích se postupně vytratila. Ve 40. min. Tobiáš zachraňoval hlavičkou na vlastní brankové čátře, sólový průnik Košíka naoplátku zastavil bravurně brankář hostí. Náladu (65!) diváků pak po změně stran dokonale zmrazil ve 49. min. nehlídaný Multrus, jenž upravil na konečný stav. V 61. min. Babkův přímý kop usměrňuje Koršala do branky, ale Hajžman vyškrábl na rohový kop. V zápětí další pohlednou akci domácích zakončuje Červenka střelou těsně mimo. Poslední půlhodinu byli hosté smělější, drze napadali, často až za hranicemi pravidel. Inkasovali za to čtyři karty, ale bylo toho mnohem více. Domácí ale vyrovnat nedovolili.
Branky: 3. a 25. (pen.) Tobiáš – Multrus, ŽK: Kováčik – Löwy, Rada, Roubal, Multrus, Bouřa, 65 diváků, rozhodčí Richtár. Tatran: Hrubý – Ryšánek (46. Kaczko), Tobiáš, Legdan, Bednár (46. Kováčik) – Babka Janoušek (88. Cais), Češka, Koršala – Košík, Červenka. (pa)

TŘEBOŇ – HOŘOVICKO 2:0 (0:0) – V prvním poločase předváděly oba celky vyrovnanou hru, hosté více bojovali a působili fotbalovějším dojmem. Domácí celek přehrávali především ve středu hřiště, žádnou větší šanci si ale nevypracovali. Ani jihočeši se však nedostávali do šancí a tak poločas skončil bezgólovou remízou. Po bouři v kabině přišel do druhého poločasu na hřiště Sedláček, Třeboňští zlepšili hru a Hořovicko přehrávali. Po faulu na nového muže na hřišti proměnil Pintér v 55. min. penaltu. Nátlaková hra Jiskry pokračovala. Sedláček vyslal o sedm minut později perfektní pas na Příhodu, ten prodloužil na Slámu, jenž došel s míčem až do za brankovou čáru. Po zbytek času se hrálo na jednu stranu, hosté prakticky nevystřelili na branku.
Branky: 55. Pintér (11), 62. Sláma, ŽK 2:3, rozhodčí Svoboda, 250 diváků. Třeboň: Skála – Sláma, Bláha, Malý, Procházka – Adam (87. Wolf), Pintér, Příhoda, Maxa (46. Sedláček) – Hačka, Svoboda (90. Bezemek). (siz)

PŘÍBRAM B – STRAKONICE 7:0 (4:0) – Fotbalisté Strakonic na jaře před víkendem nedostali v divizi ani gól a s cílem bodovat jeli i do Příbrami. „Měli bychom být kompletní a bereme jakýkoliv bodový zisk,“ uvedl kouč Pavel Koubek před zápasem, ve kterém se ale jeho svěřencům na hřišti pranic nedařilo, a tak se vraceli domů s pořádnou nadílkou.
Branky: 13. a 84. Rom, 20. a 32. Brožík, 43. Veselý, 54. Hloušek, 80. Rampa. (nev)

MILEVSKO – VLTAVÍN 0:0 – Od začátku zápasu byli aktivnější domácí. V 5. min. mířil vedle Petr Janouch a o tři minuty později Sokolt nedoskočil na Kodadův centr. Ve 26. min. kryl Kuchařovu střelu hostující brankář Čaba. Na druhé straně mířil Oliva vedle. Závěr první půle ovládli hosté a Hebnar nastřelil tyč Horkovy branky. Po změně stran byla hra vyrovnaná. Petr Janouch střílel nad a hostující Krimlák hlavou těsně vedle. Největší šanci domácích měl měl po vysunutí od Kosobuda Sokot, ale sám před Čabou neuspěl. Na druhé straně překopl odkrytou branku Kodr. Tři body mohl v závěru zajistit hostím střídající Kalod, ale hlavou nastřelil jen tyč. Trestný kop domácího Vavřiny pak šel od zdi do zámezí.
ŽK 1:3 (Suchan – Bartůněk, Pospíšil, Kord), rozhodčí Kubec, 200 diváků. Milevsko: Horek – Zach, Kodad, Kosobud, Vavřina – Suchan, Kuchař, Masopust, Jan Málek (57. Nohava) – Sokolt (90. Komárek), Petr Janouch. (mil)

6.4.2009 VSTUP DO DISKUSE
Fotbalisté Dynama v sobotním šlágru II. ligy porazili Opavu 2:1 a vystřídali ji v čele tabulky.
103

Dynamo ve šlágru kola zdolali Opavu a vedou tabulku

Roman Vráblík

Motor v Havířově neuspěl, v domácí brance zářil host z jihu Čech Ondřej Bláha

Od voleb se nenechala odradit a přišla třikrát

České Budějovice - Pořádnou volební peripetii zažila Ilona Nováková spadající do okrsku č. 82 v ZŠ Pohůrecká.

Jihočeští lídři zamířili do Prahy

České Budějovice - V sídle jihočeských komunistů byl volební štáb přítomen podle Bohuslava Mrázka, předsedy okresního výboru, po oba dny.

Volič požadoval Knihu přání a stížností

České Budějovice - Během voleb nedošlo podle Aleny Karvánkové z Krajského úřadu Jihočeského kraje na jihu Čech k mimořádným událostem.

Krumlovská Linda Šmikmátorová je trojnásobnou přebornicí kraje

České Budějovice – Na kurtech budějovické Sokolovny se hrály dva oblastní badmintonové turnaje mládežnických kategorií, a to krajský přebor jednotlivců staršího žactva U15 a podzimní kolo tzv. Budějovických přípravek