Minulý týden se uvedl dobrým výkonem proti Varnsdorfu, už dnes ho čeká od 10.15 na Složišti další třetiligový test v duelu B–týmů Dynama a Liberce.


Máte za sebou ostrou premiéru v novém mužstvu, jak se vám hrálo?

Bylo to těžké, hlavně ze začátku, kdy jsem byl hodně nervozní. Postupem času to ale ze mě spadlo a myslím, že jsem se do zápasu dostal. Ani výsledek není špatný, bod je dobrý.


Je velký rozdíl mezi třetí liga a krajským přeborem?

Určitě. Třetí liga je o hodně rychlejší a tvrdší. Dneska jsem to poznal na vlastní kůži, jak moc je tvrdší. Doufám ale, že si na to zvyknu.


Ač jste si dvakrát dovolil i jesličky, respekt jste ale asi trošku měl…

Souhlasím, taky jsem to cítil. Netroufl jsem si tolik, co v krajském přeboru. Ale jak říkám, je to o zvyku. Byl to můj první zápas a snažil jsem se, abych odehrál aspoň standard. Nechtěl jsem nic pokazit, a tak jsem se do ničeho moc nepouštěl. Ale uvidíme, snad to přijde.


Zmínil jste, že bod s favoritem není tak špatný, ale přece jen, v závěru jste měli velký tlak – nelitujete, že jste ten kýžený gól nedali?
Je to škoda, ke konci tam ten tlak z naší strany opravdu byl. Mohli jsme ten gól dát a tři body mohly být doma, což by bylo krásné. Jak ale říkám, na začátek je i ten bod dobrý.


Když jste v létě dostal nabídku z Dynama, byl jste tím překvapen?
Měl jsem jít do Dynama už pár let zpátky, to bylo ještě do dorostu. Došlo k tomu až teď.


Váš příchod z Týna se ale trošku protahoval. Proč tomu tak bylo?
Byla s tím trošku problémy, to je fakt. Já byl s panem Musilem domluven, že přijdu do přípravy. Tu jsem absolvoval, jenže pak se to trošku zkomplikovalo tím, že v Týně chtěli, abych jim ještě půl roku pomohl. Tím vnikly ty tahanice. Nakonec se ale kluby na přestupu domluvily, což mě samozřejmě potěšilo. Jsem rád, že jsem se do Dynama dostal a budu se tu snažit podávat nejlepší výkony.


Co převážilo misky vah? Zřejmě to, že vy jste chtěl jít výš, ne?
Přesně tak. Stál jsem si pořád na svém a vyšlo to.


Udělal jste první krok z amatérského do velkého fotbalu. Cítíte to tak?
Je to pro mne velká motivace a budu se snažit podávat takové výkony, abych se v základní sestavě udržel. Taky by to chtělo občas přidat nějaký gól a uvidíme, jak to půjde dál. Určitě se budu snažit prosadit.


Třeba hned v sobotu s Libercem?
Byl bych tomu moc rád…