Ještě předtím jsme s ním po sobotním zápase B–týmu Dynama s Chebem (5:0) mluvili.


Nemrzí vás, že jste se nemohl s kluky rozloučit na hřišti?
Samozřejmě, že bych si rád zahrál, jenže jdu v pondělí do přípravy s áčkem, a tak jsem měl v týdnu ještě dovolenou.

Prý ale máte na kontě sedm žlutých karet, to nehrálo žádnou roli?
Ale to snad ani ne, i když nebezpečí osmé karty a dvouzápasového distance tady asi bylo. Hlavní důvod ale je můj nástup do přípravy áčka. Dali mi volno, abych měl aspoň ty dva týdny dovolenou.

Kdo jako první vám sdělil, že se máte hlásit v áčku? A jak jste to přijal?
Na tréninku juniorky mi to řekl trenér Musil. A jak jsem to přijal? Samozřejmě, že s velikou radostí! Moc mě to potěšilo, i když dobře vím, že to asi bude hodně těžké, v áčku teď je strašně moc kluků.

Ještě loni jste hrál v Týně krajský přebor. Napadlo vás v té době, že už za pár měsíců byste mohl sedět v kabině s hráči, které jste znal jen z novin a televize?
Pochopitelně, že ne. Já si považoval už to, že mám možnost si vyzkoušet třetí ligu. Chtěl jsem v juniorce odvést dobrou práci. Nevím, jak to vidí ostatní kluci či fanoušci, ale jsem rád, že se mi to snad docela povedlo. Jinak by si mě do přípravy áčka asi nevzali.

Jistě jste si v novinách přečetl, že si vás při zápase na Spartě všiml nový kouč A–týmu pan Kmoch. Bylo příjemné číst, že jste ho v tom zápase svým výkonem zaujal?
Určitě to člověka potěší. Ta chvála se hezky poslouchá, musí se ale brát s rezervou.

Vy jste na Spartě jistě věděli, že na lavičce soupeře sedí trenér, který za pár dní přijde do Budějovic. Bylo to pro vás motivací?
Trošíčku asi ano, my se ale hlavně chtěli vytáhnout proti Spartě. Ač jen ve třetí lize, pořád platí, že Sparta je Sparta. To byla ta nejlepší motivace. Chtěli jsme odehrát dobrý zápas, a to se nám povedlo, vezli jsme si ze Sparty tři body a byli tudíž strašně rádi.

Navíc letenské béčko v té době bylo suverénním lídrem ČFL a už jistým postupujícím. Takový skalp se jistě cení dvojnásob…
To určitě. My navíc za sebou zrovna měli úspěšnou sérii a jeli tam s čistou hlavou. Mohli jsme tam akorát překvapit, ztratit jsme neměli co. Jak říkám, odehráli jsme tam dobrý zápas, dali i gól a zvítězili. Bylo to super.

Máte za sebou první rok ve třetí lize, spokojenost ?
Hlavní bylo, že jsem hrál a že jsem hrál pravidelně, že jsem dostal dost šancí. Za to, že mi tady věřili, jsem moc rád. Myslím, že se mi to docela povedlo.

Mluvíme spolu ještě předtím, než poprvé vkročíte do kabiny áčka. S jakými pocity tam půjdete?
I když nervozita trošku asi bude, moc se na to těším. Budu tam asi jeden z nejmladších, ne–li nejmladší vůbec, tak uvidím, jaké to bude. Už jsem říkal, že v přípravě tam je asi šestatřicet kluků. Velké oči si nedělám, ale budu dřít a makat a uvidíme, co to udělá.