Zatímco v minulé sezoně Dobrovodští nastupovali ve skupině B, letos budou hrát v „áčku“.


„Tato skupina je letos po postupu silných mužstev Lažiště a Čkyně do krajského přeboru bez favorita. Nová sezona bude velice vyrovnaná, a hlavně bez favorita. Naším cílem je hrát na klidný střed tabulky,“ přeje si předseda SK Dobrá Voda Zdeněk Frolík.


S pouhými šesti body náskoku na prvního sestupujícího – Suchdol – zakončili dobrovodští fotbalisté minulou sezonu. „Sestupu jsme se ani neobávali, střed tabulky byl v minulé sezoně velmi nahuštěný. Přáli jsme si být na osmém místě, ale stačila jedna prohra, a skončili jsme desátí, tak to letos na jaře prostě bylo,“ konstatuje Frolík.


Svěřenci trenéra Moštěka, který v sobotu zahájí na lavičce Dobré Vody svou čtvrtou sezonu v řadě, v přípravě nejprve podlehli celku z Novosedel 3:4 a poté se představili na turnaji v Křemži, kde se utkali s domácími a Ševětínem. Cenným úspěchem pro Dobrovodské je prvenství z tunaje, který pořádala českobudějovická Akra.

Nikdo neodešel

„Kádr po sezoně nikdo neopustil, naopak. Snažili jsme se většinu hostování vyzkoušených a ověřených hráčů změnit na přestup,“ jmenuje předseda Frolík namátkou Vodičku či Kovačičína. Jediným hráčem, který v současnosti na Dobré Vodě hostuje, je dívčický Hanousek. Z hostování ve Slavii ČB se vrátil Ondřej Jirák a z Rakouska dorazil Neubauer.


„Také se pokoušíme o zabudování dorostenců do A–mužstva, letos nám to vychází. Dva dorostenci už jsou plnohodnotnou součástí mužstva, další dva by se ještě mohli připojit,“ pochvaluje si Frolík. „Ročník 1988 nám velice vyšel, ale takto úspěšné zapojování mladých hráčů u nás není pravidlem,“ posteskne si předseda, když vzpomene na dobrovodský ročník 1989.


„Stavíme na mladých a také kmenových hráčích. Manšaft musí uzrát, ale jinak má velkou perspektivu,“ uvědomuje si dobrovodský předseda.

Nová tribuna

Největší investicí posledního období byla stavba nové tribuny, která už je úspěšně v provozu, a přijíždějící hostující týmy na ní prý mohou oči nechat. „Děkujeme hlavně obci v čele s panem starostou Šabatkou, bez pomoci samosprávy bychom se opravdu neobešli,“ děkuje předseda Frolík.
Novou tribunou však plány dobrovodského managementu nekončí. „Rádi bychom v budoucnu ještě postavili druhé hřiště, protože vytíženost naší hlavní plochy je nyní extrémní,“ odtajňuje plány klubu jeho předseda.


„Tato skupina je letos po postupu silných mužstev Lažiště a Čkyně do krajského přeboru bez favorita. Nová sezona bude velice vyrovnaná, a hlavně bez favorita. Naším cílem je hrát na klidný střed tabulky,“ přeje si Zdeněk Frolík.