Loni skončili desátí, letos obsadili třetí místo.

Navzdory tomu, že ještě tři kola před koncem jarní části neměli jistou záchranu. Fotbalisté z Dobré Vody u Českých Budějovic mohou na uplynulý ročník I. A třídy vzpomínat s hrdým výrazem ve tváři.

„Mimořádně se nám povedlo posledních pět zápasů sezony, v nichž jsme ztratili jen dva body za remízu 1:1 se Čtyřmi Dvory,“ pyšně rekapituluje předseda klubu Zdeněk Frolík.

S minulou sezonou se Dobrovodští rozloučili ve velkém stylu – na svém domácím hřišti rozstříleli Tatran Volary 6:1!

„Za konečné třetí místo jsme opravdu rádi,“ ujišťuje předseda Frolík.

Pro nadcházející ročník je jedinou položkou v kolonce odchodů Aleš Novák, jenž se vrátil do mateřské Dřítně. Mužstvo trenéra Pavla Hanela přes léto nikdo neposílil.

Žádné hostování


„Výhodou je, že mužstvo je už dlouho spolu pohromadě. Navíc žádný z hráčů v této době u nás není na hostování,“ spokojeně zdůrazňuje Frolík.
Velkou letní novinkou v dobrovodském klubu je vznik, respektive obnova B–týmu.

„Převzali jsme prakticky kompletní mužstvo českobudějovického Pedagogu, které doplníme mladými hráči,“ informuje Frolík s tím, že rezerva bude hrát III. třídu.

„V béčku, které je nezávislé na našem prvním týmu, máme kluky kolem pětadvaceti let, je tam tedy příslib do budoucna. Manšaft se však ještě musí dát dohromady,“ uvědomuje si první muž dobrovodské kopané.

Na Dobré Vodě začali s letní přípravou v úterý osmého července. V těchto dnech svěřenci trenéra Hanela přecházejí od hrubé přípravy zaměřené hlavně na získávání fyzické kondice už na hřiště k práci s míčem.

„Máme za sebou jedno přátelské utkání, ve kterém jsme podlehli Lišovu 2:3,“ konstatuje Frolík a dodává, že tuto sobotu čeká na Dobrovodské přípravný duel v Novosedlech nad Nežárkou a ještě před začátkem nové sezony se představí na tradičním turnaji v Křemži. „To je moc pěkný turnaj,“ podotýká Frolík.

Klasické letní péče se na stadionu v Dobré Vodě dostalo trávníku, jenž patří mezi nejkvalitnější v kraji. Jiných, větších zásahů se areál místního klubu nedočkal.

V loňském roce otevřená nová tribuna je zatím poslední významnější investicí dobrovodského klubu a obce.

Nové hřiště?


„Stále platí náš dlouhodobý záměr, kterým je vybudování druhého hřiště,“ uvádí předseda Frolík s tím, že po obnově rezervního týmu již tak extrémní vytíženost hlavní plochy ještě stoupne.

Sportovních cílů mají fotbalisté z Dobré Vody několik. „Hrát v klidu na střed tabulky, zabudovávat do kádru mladé hráče, zkonsolidovat manšaft a předvádět pěkný, atraktivní fotbal,“ přeje si Frolík.

„Do nové sezony vlétneme pěkně zostra,“ předpovídá dobrovodský předseda při zmínce o rozlosování. V prvních třech kolech na Dobrou Vodu čeká rezerva Strakonic (doma), Blatná (venku) a domácí duel se Sedlicemi, jež loni skončily na čtvrté příčce.

„Soutěž bude i letos vyrovnaná,“ míní předseda Frolík, jenž se pochvalně zmiňuje o kvalitách rezervních mužstev Strakonic a Písku či nováčkovi z Frymburka.

„Minulou sezonu jsme zakončili až jedenadvacátého června, času na odpočinek a dovolenou tedy moc není. Věřím však, že se hráči dají dohromady, a budeme tak moci předvádět zmíněný atraktivní fotbal,“ doufá předseda fotbalistů z Dobré Vody u Č. Budějovic Zdeněk Frolík.

Martin Mls