Hned po utkání kouč v kabině podrobil mužstvo ostré kritice, která byla zcela oprávněná. „Takhle rozčilený jsem u dorostu ještě nebyl,“ přiznal později Petr Skála, a kdo zápas sledoval, musí mu být jasné, co kouče tak rozlítilo: „Vzadu jsme hodně chybovali, a co mi chybělo nejvíc, byla větší vůle a bojovnost. Mám úplně jinou představu, jak by měly vypadat! Na rozdíl od nás hráči Boleslavi v šestnáctce padali do střel,“ registroval Petr Skála.
Přitom Dynamo si nemohlo přát lepší vstup do zápasu. Kučera před vápnem přihrál nakrátko Rakovanovi, jenž uličkou poslal do šance Plišku a ten střelou pod břevno nekompromisně otevřel skóre.

Boleslav trestala

Za chvíli gólman Pokorný Rakovanovu jedovatou střelu jen vyrazil a Miroslav Kučera dorážel ve stoprocentní šanci vysoko nad, jako kdyby se zalekl zívající branky!


Za tři minuty (12.) vyrobil odstrašující minelu stoper Novák. Při pokusu odkopnout míč minul, a poslal tak do sóla Chramostu, jenž sám proti Vlkovi naopak nezaváhal – 1:1.


„Vzadu jsme vytvářeli nestandardní hrubice,“ přiznává trenér Skála, podle jehož slov se tentokrát nakupily všechny neduhy, které trápily mužstvo už v minulých zápasech – doma s Brnem i v Příbrami.

Kalášek chybí

Víc než Martin Jasanský v záloze zřetelně chyběl Dynamu zraněný stoper Jakub Kalášek. Hlavně díky ofenzivně laděným halvům Rakovanovi s Pliškou tým snadno přecházel do útoku a vytvářel si brankové příležitosti, zato defenziva bez kapitána Kaláška měla obrovské trhliny. „Přesto i s tímhle výkonem jsme proti Mladé Boleslavi měli na vítězství!“ trefně podotýká trenér Petr Skála, protože ani soupeř nebyl suverénní. Jen těch vyložených chyb, bijících do očí, neudělal tolik jako Dynamo.


Kolik jen dobře hrající Rakovan poslal do vápna centrů a přihrávek, které volaly po lepším zakončení, ať se v nadějných pozicích objevil Kučera (většinou hlavičkoval) nebo střídající Příhoda . . .


Hosté od 37. min. vedli 2:1 zásluhou svého kapitána Martina Kučery. O přestávce trenér Skála udělal radikální řez sestavou. Naráz zvedl z lavičky tři náhradníky a poslal do každé řady čerstvého hráče. „Byl to risk, ale mohl se nám vyplatit,“ obhajoval českobudějovický kouč svoji volbu za nepřiznivého stavu. V nástupu do druhé půle pak agilní Pliška nejprve trefil tyč, aby v 57. min. už levačkou nádherně vyrovnal! V 66. min. se Chramosta uvolnil mezi domácími stopery a rozhodl zápas – 2:3.


„Prohrát dvakrát za sebou doma je v tak vyrovnané soutěži luxus, a to soupeře nechci nijak podceňovat,“ mrzí Petra Skálu, kterého už přešla zlost. K nejbližšímu utkání v Olomouci vzhlíží s nadějí. Na dotaz, co přes týden provede zejména se hrou obranné čtveřice, tolik poznamenané absencí Kaláška, se pousměje: „Budu kouzlit!“ slibuje trenér. „Olomouc je k tomu ideální – je první, zatím ztratila jen čtyři body a má skóre 27:4! Věřím, že se dáme do kupy a vyvarujeme se chyb vzadu,“ prohlašuje s novým odhodláním šéfkouč budějovické mládeže.


Branky: 2. a 57. Pliška – 12. a 66. Chramosta, 36. Martin Kučera. Rozhodčí Paták. ŽK 0:2.


Diváci: 100.


Sestava Dynama ČB: Vlk – Nitrianský, Bambule, Novák (46. Vavřina), Ryšánek – Beránek (46. Nohava), Smolen, Rakovan, Pliška – Farták (Příhoda), Kučera.


Nejlepší střelci – čelo:
1. Christu (Baník Ostrava), 7 – Bačík (Zlín), Chramosta (Mladá Boleslav).