„Sparta je první, my předposlední. Velmi důležité body!“ radoval se Jan Smolen, jenž ve 25. minutě z penalty otevřel skóre. „Zřejmě tam byl faul od beka, který stáhl našeho hráče, ale v tu chvíli jsem sám nevěděl, co se pískalo,“ přiznal po utkání Smolen, jenž si prý na penaltu věřil, a tak si vzal míč a šel ji kopnout. „Hned jsem věděl, že budu jako vždycky mířit po své pravé ruce,“ svěřil se úspěšný exekutor.

Také druhý gól Dynama padl z penalty, faul Omeroviče na Svobodu potrestal tentokrát Filip Rein. „Věřil si, že penaltu promění, tak jsem ho nechal,“ popisoval s úsměvem Smolen poradu na hřišti.

O jedinou trefu Jihočechů přímo ze hry se postaral až Tomáš Leština, jenž se v 82. minutě za stavu 2:1 odvážně vydal k brance mezi hráči Sparty. „Zkusil jsem si mezi ně naběhnout a měl jsem štěstí, že se mi v souboji míč odrazil do nohy. A taky střela šajtlí mi nevyšla tak, jak jsem zamýšlel, naštěstí gólman skočil na opačnou stranu,“ líčil Leština okamžik, který zápas na Složišti rozhodl, protože chvíli předtím hosté snížili a nadechovali se k závěrečnému náporu. „Zmáčkli nás, další šance nedali, a tak znovu platilo nedáš – dostaneš,“ culil se záložník Č. Budějovic.

Trenér Zdeněk Procházka své hráče na Spartu celý týden pečlivě připravoval. „Soupeře jsme se obávali, ale taky jsme věděli, že není neporazitelná,“ tvrdil Tomáš Leština a zdůraznil, že o Spartě měli mladíci Dynama díky rozboru trenéra detailní informace. „Zejména nás upozornil na tři hráče, na které je třeba si dát dobrý pozor. Nechyběl mezi nimi Putz,“ věděli domácí o kvalitách nejlepšího střelce dorostenecké ligy, jenž na Složišti ke svým jedenácti gólům žádný nepřidal.