Po Hradci Králové a Slavii Praha svěřenci trenéra Petra Skály porazili na Složišti Jihlavu, soupeře ze samého dna tabulky. „Kdyby mi někdo řekl, že ze tří domácích zápasů uděláme devět bodů, o odloženém zápase v Plzni jsme nemohli vědět, šokoval by mě,“ připouští trenér Skála a upozorňuje, že vedle Slavie Dynamo hostilo dva týmy, bojující o holou záchranu. „Ze tří kol máme devět bodů a skóre 5:0. A to nám první dvě kola nehrál Bambule, jednou Pliška, dnes zase chyběli Tenkl se Šimánkem. Jsem za to rád, nečekal jsem to,“ připouští na rovinu spokojený kouč dorostu.

Konto kandidáta sestupu jako první zatížil tečovanou střelou Jasanský, jenž hrál ve středu v Nizozemsku za reprezentační devatenáctku. Druhý gól přidal před poločasem opět tečovanou střelou zpoza šestnáctky Pliška a ve druhém poločase po Pliškově rohu pečetil výsledek stoper Novák.

Záložník Michal Pliška byl včera u všech branek dorostenců Dynama, obrana v čele s brankářem Jakubem Vlkem ani tentokrát neinkasovala.

Hlas hostů

„Zápas se od začátku vyvíjel lépe pro domácí,“ připustil hostující kouč Pavel Procházka. Jihlava ztrácí kontakt na týmy před sebou a trenér naznačil, že přesouvá pozornost k moravsko – slezské lize. „Naše béčko je druhé, děláme všechno pro to, aby soutěž vyhrálo. V týdnu došlo k přesunům mezi A a B dorostem, a tak jsme do Budějovic jeli v kombinované sestavě. Ale na to se nechceme vymlouvat. I když jsme se ve druhé půli herně zvedli, výsledek 0:3 hovoří o rozdílu třídy, nedá se nic dělat,“ posteskl si Procházka.