A právě Spartu v sobotu od 11 hodin Jihočeši přivítají v dorosteneckém šlágru na Složišti. Zatímco Pražané vedou tabulku, Dynamo se krčí na předposlední příčce.

Za sebou má porážky s Mostem, Plzní a Jihlavou. „Nepovedlo se nám několik zápasů v řadě, což je problém i z hlediaka postavení v tabulce. Takže potřebujeme bodovat, i když přijede nadmíru těžký soupeř,“ uvědomuje si trenér Dynama Zdeněk Procházka.

Včera budějovický kouč studoval hru Sparty na DVD. „Má velmi kvalitní mužstvo, nabité reprezentanty,“ konstatoval Procházka. Petr Putz je s jedenácti góly nejen nejlepším střelcem Sparty, ale celé ligy staršího dorostu. „Nemá cenu někoho vyzdvihovat. Sparta má ve svém centru posbírané nejlepší hráče z Čech ve své věkové kategorii, a vedle nich i zahraniční hráče,“ poukázal Zdeněk Procházka. „Musíme zahrát na hranici svých možností, jen to nám dává naději na úspěch!“ zdůraznil před dnešním utkáním se Spartou.

Jihočeši se chtějí pokusit navázat na vydařená domácí utkání, v nichž většinou bodovali naplno. „Ani s Plzní, přestože jsme podlehli, jsme neodehráli špatné utkání. Bohužel bez dostatečného důrazu v koncovce,“ vybavuje si Procházka jedinou výjimku, kdy Dynamo vyšlo na podzim na Složišti naprázdno.

Před týdnem v Jihlavě Procházkovi svěřenci nezvládli první poločas, ve kterém domácí třemi brankami rozhodli zápas. Z něj by se Jihočeši měli poučit. „Po utkání v Jihlavě jsem se bavil s domácím trenérem. Říkal, že ve 20. minutě prohrávali se Spartou 0:3 a bylo rozhodnuto. To samo o sobě naznačuje sílu mužstva,“ uznává kouč Dynama, jenž se pokoušel připravit hráče tak, aby se vyvarovali chyb z minulých zápasů. „Pak je každý zápas hratelný, i když soupeř je hodně kvalitní,“ vštěpuje svým hráčů. „Šance bodovat je v každém utkání. Naši hráči určitě budou dost nabuzeni – jméno soupeře a fakt, že vede dorosteneckou ligu, je pro ně velkou motivací,“ je si jist Zdeněk Procházka.

Změny v sestavě

Zdravotní problémy trápí Nikolu Bujnovského. Ale to není jediný důvod, proč trenér avizuje změny v sestavě. „Výsledek v Jihlavě mi trochu zamotal hlavu, nějaké změny určitě budou,“ slibuje Procházka.

Ačkoli Sparta bude vysokým favoritem, nepovažuje Procházka, jenž svého času rudý dres oblékal, zápas za předem ztracený. Jako by se snažil zbavit své hráče případného respektu, říká: „Jistě, kvalita je na straně soupeře, ale my máme reprezentanta Nitrianského, Rein je kvalitní hráč a jsou tu další, kteří mají svou kvalitu. Záleží jen na tom, zda na hřišti odevzdají, co v nich je, třeba i něco navíc, což by mělo být v takovém zápase samozřejmostí! Věřím, že se popereme o dobrý výsledek,“ uzavírá s nadějí v hlase českobudějovický kouč.