„Měření s Rakušany se stávají pravidlem, hrajeme s nimi každý půlrok,“ doplňuje trenér Jihočechů Zdeněk Procházka, jenž si generálku pochvaloval nejen proto, že jeho tým zvítězil. „Bylo to oboustranně kvalitní utkání. My jsme své šance proměnili, měli jsme ještě některé další příležitosti. V zápase jsme byli lepší,“ shrnul Procházka.

Během zimní přestávky přišlo do Dynama několik hráčů dorosteneckého věku, to ale podle Procházky ještě automaticky neznamená, že za ligový dorost opravdu budou nastupovat. „Jejich nasazení budeme řešit případ od případu. Vycházíme ze sestavy, která v závěru podzimu byla úspěšná,“ podotýká trenér Zdeněk Procházka.

Zmíněné posily trénují s muži, stejně jako Nitrianský a Slovák Bakala. „V této kategorii jsou v klubu nejlepší, proto jsou tam, kde jsou,“ tvrdí kouč, ale jedním dechem dodává, že bezesporu má ve svém mužstvu šikovné fotbalisty, kteří prokazují talent, a v budoucnu by je tudíž mohli následovat. „Troufnu si tvrdit, že by se v ligové šatně jednou mohli zabydlet,“ motivuje své svěřence trenér.

Tuto sobotu čeká Dynamo „19“ jarní premiéra v Teplicích! Po operaci kolena se zotavuje Tenkl, drobné zdravotní problémy řeší před startem ligy stoper Sláma.