V minulém kole se Skálův tým vracel z Baníku s porážkou (0:1), ale rozhodně ne se sklopenými hlavami. K poraženecké náladě prý nebyl důvod. „Každá prohra mrzí, ale tam jsme nemuseli ztratit body,“ je přesvědčen kouč Petr Skála, ačkoli respektuje kvality Ostravy, která je v tabulce třetí za Olomoucí a Plzní. O osudu utkání rozhodla 7. minuta a chyba Dynama při obranné standardní situaci.


„Zaspali jsme. Neobsadili jsme volného hráče,“ popisuje budějovický kouč, jenž byl spokojen s výkonem ve druhém poločase. „Zasloužili jsme si bodovat,“ tvrdí. Baník po výhře zvýšil svůj náskok na Jihočechy na pět bodů. „Na dvoudenním zájezdu bylo pozitivní, že jsme nepropadli, protože Ostrava je dobrý soupeř,“ cení si trenér vystoupení svých svěřenců.


V sobotu doma proti Zlínu kouč bude po hráčích chtít, aby výkonem navázali na druhou půli v Ostravě. „Byl bych rád. Máme možnost získat na podzim ještě tři body. Kdyby se nám to povedlo, bylo by to dobré,“ přeje si Petr Skála zakončit první polovinu sezony vítězstvím se Zlínem.


Už teď má Dynamo o bod víc než loni za celý podzim – 22. „Loni jsme jich měli jedenadvacet, rok předtím čtrnáct,“ sype z rukávu trenér Skála
Zítra se Složiště stane dějištěm přímého souboje o 5. místo. Teď si na něm hoví Dynamo o bod právě před Zlínem. Soupeř má ve svém středu druhého nejlepšího kanonýra v soutěži Martina Bačíka, autora jedenácti podzimních branek.

Stoper po operaci

Trenér Dynama by měl mít k dispozici všechny hráče s výjimkou dlouhodobě zraněného Kaláška. Kapitán týmu si vážně poranil koleno. „Už je po operaci. Tři týdny má být v absolutním klidu. Věřím, že v zimě se zapojí – samozřejmě v rámci svých možností! Po fotbale se mu určitě stýská,“ tuší kouč starších dorostenců.