Drahotěšice se nechaly inspirovat modelem spolupráce, který v posledních sezonách úspěšně funguje v Jankově, kde béčko po fúzi nadále neoficiálně působí pod hlavičkou Žabovřesk.


Podobně by tomu mělo být v případě Drahotěšic. Dolní Bukovsko B by mělo hrát svá domácí utkání ve IV. třídě v Drahotěšicích, a tak místní o fotbalovou kratochvíli o víkendu nepřijdou.


Protože Drahotěšice odhlásily soutěž, nevyváznou bez pokuty – zaplatí 4 tisíce korun. „Pokutě bychom se stejně nevyhnuli, protože z Bukovska k nám přišli na námluvy až někdy v polovině července,“ vysvětluje hrající funkcionář Václav Klečka, jenž pochází z Vitína, ale s dalšími spoluhráči dosud hostoval do Drahotěšic z nedalekého Ševětína.

Nejlepší řešení

Původně si v Drahotěšicích mysleli, že z Bukovska jen přivedou dva hráče na hostování, protože jen z dorostu tam přechází do mužů pět mladíků.
„Nám zůstalo devět fotbalistů, plus dva kluci, kteří si s námi jdou kopnout, když přijedou na chatu. Někomu vypršelo hostování, jiní skončili z věkových nebo rodinných důvodů. Nebylo jiné cesty, než se spojit. Máme dohodu o spolupráci, smlouva zní zatím na rok, a pak se uvidí,“ říká Václav Klečka.
Svůj záměr fotbalisté museli konzultovat s obcí, která klub podporuje. „Je ráda, že tu sport nezanikne,“ tvrdí Klečka, podle jehož slov v Drahotěšicích bydlí jediný hráč, takže bez přespolních by FK jedenáctku rozhodně nepostavil. „Šlo nám o to mít dost lidí, a hlavně fotbalisty,“ podotýká Václav Klečka.

Kolář pomohl

Drahotěšice oficiálně zmizí ze soutěží v době, kdy se zbavily nálepky nejslabšího týmu v okrese. Časy, kdy si soupeři ve vzájemných zápasech rapidně vylepšovali skóre, jsou už pryč. „Jaro se nám malinko povedlo,“ připouští Klečka a velkou zásluhu dává hostu Pavlu Kolářovi, svému spoluhráči: „I když je to mladý kluk, hodně nám pomohl,“ chválí ho. V létě s ním dokonce Drahotěšice, posílené o pozvané hosty, vyhrály turnaj!


V minulosti se FK Drahotěšice postaral o různé kuriozity, třeba když hřiště, situované přímo u lesa, rozorala divoká prasata!


„Teď už je hřiště asi tři roky oplocené. Trápí nás jen krtek, ale to nejsme jediní. Třeba ve Strýčicích ho mají taky!“ uzavírá s úsměvem hráč a funkcionář Václav Klečka.