Sází na domácí

„Rozhodli jsme se, že budeme stoprocentně sázet na domácí lidi ze Dřítně,“ naznačuje předseda Lukáš politiku fotbalového vedení.


Výjimka však potvrzuje pravidlo, a tak dřítenští funkcionáři přivedli na hostování ze Sedlce střelce Tomáše Kučeru, jenž byl v uplynulých dvou sezonách nejlepším střelcem okresního přeboru na Českobudějovicku. A také obnovili hostování čtyřdvorského Jana Petra a Tomáše Kroneisla z Bavorovic.

Končí Kovařík

Jediným odchodem, který Dřítenští registrují, je ukončení kariéry opory zadních řad Kovaříka.


Letní přípravu dříteňských fotbalistů lemovalo mnoho úspěšných výsledků. „Začalo to už na turnaji v Olešníku, kde jsme odehráli povedená utkání proti domácím a Hluboké,“ říká Lukáš. Dříteňským se rovněž povedl domácí turnaj, který celý vyhráli. Soupeři jim tu byla mužstva Vyššího Brodu a ve finále pak Českého Krumlova.


První muž dříteňské kopané Karel Lukáš rovněž připomněl vítězství 3:2 nad budějovickou Lokomotivou a sobotní výhru v generálce s Netolicemi (2:1).
„Máme nové hřiště, ekonomicky jsme zabezpečeni dobře, hráče také máme, takže podmínky pro fotbal v Dřítni jsou dobré,“ konstatuje předseda Karel Lukáš.


„V rámci možností nám pomáhá obecní úřad a větší i menší sponzoři, bez jejichž pomoci bychom se v žádném případě neobešli,“ vděčně podotýká předseda Lukáš.

Na úvod Volary

V sobotu čeká na svěřence trenéra Václava Stulíka první zápas nové sezony doma s mužstvem Volar. „Rozhodně bychom nechtěli zopakovat katastrofální vstup do loňského ročníku,“ vrací se ve vzpomínkách o rok zpět Lukáš. Osmigólový výprask, který svěřencům trenéra Stulíka před rokem uštědřilo Lažiště, dodnes v Dřítni funguje coby spolehlivá noční můra.


„Jsme rádi, že jsme se před rokem dokázali po dvaceti letech probojovat až do I. A třídy, ale i letos nás čeká moc práce,“ varuje předseda.

Střed tabulky

„Konkrétní cíle jsme si nedávali, to je ve fotbale ošidné. Bylo by dobré hrát na střed tabulky, a kdyby se hráčům povedlo šesté nebo sedmé místo, budu si jich velice vážit,“ uzavírá předseda oddílu Lukáš.