Hlavní část oslav je naplánovaná na tuto sobotu. V půl jedenácté vyběhne na trávník dříteňská stará garda, rozdělená do dvou mužstev. „Pozvali jsme všechny staré, bývalé hráče Dřítně,“ uvádí předseda klubu Karel Lukáš.

Úderem sobotní třinácté hodiny pak začne 38. ročník Memoriálu bratří Hauserů, kterého se kromě domácích zúčastní také Volary, Lažiště a Olešník. Hrát se bude paralelně na obou dříteňských hřištích.

Přípravu na novou sezonu zahájili svěřenci trenéra Václava Stulíka minulé úterý.

V sobotu se Dřítenští představili na turnaji v Olešníku, z něhož si odvezli solidní třetí místo. Nejprve podlehli v semifinále domácímu celku (0:0, pen. 2:3), aby v utkání o pomyslný bronz porazili Týn nad Vltavou (0:0, pen. 5:4).

„S olešnickým turnajem jsem spokojený. Byl dobře obsazen, vyšlo také počasí a za naše třetí místo jsem rovněž rád,“ netají předseda Lukáš, jenž přiznává, že Dříteň do Olešníku nepřijela zdaleka v optimální sestavě. „Hráli za nás tři dorostenci.“

Příští středu čeká na Stulíkovy svěřence přátelské utkání s českobudějovickou Lokomotivou. Právě s tímto soupeřem se dříteňský celek utká v prvním zápase nové sezony. „To utkání jsme si domluvili ještě předtím, než jsme se dozvěděli, že spolu budeme hrát ve stejné skupině,“ usmívá se Lukáš.

Za týden generálka

Poslední přípravné utkání před startem nového ročníku fotbalisté Dřítně odehrají v neděli třetího srpna, kdy zajíždějí na hřiště Českého Krumlova, letos třetího mužstva krajského přeboru!

„Je to atraktivní a hlavně silný soupeř. S trenérem jsme se dlouho radili a po zvážení všech pro a proti jsme se rozhodli do Krumlova jet,“ říká předseda Lukáš. „Potřebujeme pořádnou prověrku.“

Dříteňská TJ bude i letos pořádat tradiční dorostenecký turnaj – Pohár Kabeleho, kterého se zúčastní mladící z Dřítně, Vodňan, Slavoje Hrdějovice a SK Zliv.

Jediným v tuto chvíli jistým oslabením kádru dříteňského mužstva je odchod Lukáše Hoška na půlroční hostování do Týna nad Vltavou (viz materiál na jiném místě strany).

„Je pravděpodobné, že v září půjde na operaci kolene Josef Novák,“ podotýká předseda Lukáš. Za něj však již mají v Dřítni k dispozici náhradu – Aleše Nováka, navrátilce z Dobré Vody. „Aleš za nás hrál už v Olešníku. S jeho výkonem jsem byl velice spokojen,“ chválí Lukáš nováčka v týmu. „Jen mu trochu chyběla fyzička, ale to se dá dohnat,“ dodává.

Na hostování s roční opcí přichází ze Čtyř Dvorů Jan Petrů a dřítenští funkcionáři ještě jednají o příchodu Tomáše Kučery a Pavlíčka (oba Sedlec). „Ukážou se v sobotu na turnaji,“ poznamenává.

Klimeš – Klimeš?

Dříteňští také získali na hostování dorostence Profanta z Temelína. „Jednání se uskutečnila na velice slušné úrovni,“ pochvaluje si první muž dříteňské kopané.

„Na přípravu od začátku dochází také Miroslav Klimeš ze Zlivi. Hráč má velký zájem u nás hrát, bohužel jsme však zatím s jeho klubem nenašli společnou řeč,“ krčí rameny Lukáš, jemuž by se velice zamlouvala útočná dvojice Klimeš – Klimeš.

V Dřítni už totiž jednoho Klimeše mají, konkrétně vynikajícího ostrostřelce Jaroslava, jenž se v posledním utkání minulé sezony postaral o všechny čtyři branky svého mužstva.

Přes léto doznal areál dříteňského fotbalového klubu několika změn. Kromě zatravnění a další nezbytné péče o hrací plochu došlo i na další novinky. „Prodloužili jsme klubovnu, před kterou byla rovněž položena nová dlažba. Také jsme zrenovovali venkovní WC,“ vypočítává Lukáš.

Šesté mužstvo

„Letos jsme do soutěže přihlásili také mladší žáky, protože se mezi nimi našlo dost zájemců o fotbal. Máme tak již šesté mužstvo,“ spokojeně kostatuje Lukáš s tím, že mladé naděje bude trénovat Josef Kuderle, bývalý hráč Dřítně.

V Dřítni mají na co navazovat, z loňského pátého místa byli všichni nadšeni. „Fanoušci, co s námi jezdí i na venkovní zápasy, museli vidět, že jsme si ty výborné výsledky za bojovné výkony zasloužili,“ je přesvědčen Lukáš, který vyzdvihl zejména vítězství 2:1 v Katovicích v předposledním kole, kdy si Dříteň definitivně vybojovala záchranu.

„Děkuji trenérovi Václavu Stulíkovi za jeho práci pro klub. Také jsem moc rád, že se v minulé sezoně nikdo vážně nezranil, a neoslabil tak mužstvo,“ oceňuje Lukáš.

„Chtěl bych také touto cestou poděkovat všem zastupitelům, obci Nákří, našim sponzorům a v neposlední řadě také všem lidem, kteří pracují pro TJ Dříteň,“ děkuje předseda s tím, že by v klubu rád přivítal další fotbalové nadšence.

Po dvou letech strávených ve skupině A si v nadcházející sezoně Dříteň vyzkouší skupinu B. „Bylo to pro nás překvapení, ale nechali jsme tomu volný průběh. Byli jsme zvyklí na jiné soupeře, věřím však, že nové protivníky během půl roku poznáme a zase budeme v obraze,“ doufá předseda Lukáš.
V úvodních třech kolech si Dřítenští zahrají doma s Lokomotivou České Budějovice, v Jindřichově Hradci a s Malšicemi.

„Začátek nemáme nejlehčí, ale s tím se nějak popereme. Chceme hrát důstojný fotbal, který přinese spokojenost našim divákům,“ uzavírá předseda fotbalistů TJ Dříteň Karel Lukáš.

Martin Mls