Jak to vypadá s vaší budoucností? Kde vás uvidíme na jaře?
Zatím to vypadá, že mě České Budějovice, kterým patřím, pustí na půlroční hostování do Břeclavi. Šance je tak devadesát procent, že tu budu na jaře hrát.

Na podzim jste hrál druhou rakouskou ligu v FC Kärnten. Proč jste odtamtud předčasně odešel?
Hráli jsme od začátku o záchranu, což jsem před sezonou netušil. Byly tam i personální problémy. Mužstvo se tam skládalo za chodu. Jeden útočník tam skončil a oni potřebovali náhradu. Takže místo mě koupili Zelenku z Jablonce a já tam ukončil smlouvu.

Takže vaše zahraniční angažmá byla chyba?
Teď to možná tak vypadá. Avšak pokud by to tam dopadlo jinak, asi by to chyba nebyla. Neměl jsem vůbec ponětí, jakou úroveň má druhá nejvyšší soutěž v Rakousku. Nevěděl jsem, do čeho jdu.

Sledoval jste vývoj břeclavského fotbalu, když jste hrál v první lize či v Rakousku?
Měl jsem zprostředkované informace, ale samozřejmě jsem o dění věděl. Můj otec trénuje břeclavské béčko a i já, když jsem měl volno, tak jsem se přišel na kluky podívat.

V zimní přípravě jste hrál v Břeclavi jedno utkání za Nitru. Proč vaše námluvy na Slovensku nevyšly?
S trenérem Hapalem jsem byl domluven na mém působení v jeho týmu. Ztroskotalo to ale na majiteli klubu, který moje angažmá neschválil.

Takže budete hrát v MSK. Není to krok zpět ve vaší kariéře?
Celou zimu jsem doufal, že se budu s Břeclaví jen připravovat a vyjde mi nějaká jiná nabídka. Rozhodně z toho ale nejsem nešťastný, že budu hrát tady. Jen jsem čekal, že se vrátím o nějaké dva roky později.

Takže jste počítal s tím, že se ke konci kariéry na stadion do Poštorné vrátíte…
Určitě, pořád tu znám hráče, se kterými jsem ještě hrával. A samozřejmě trenéra Rabušice. Jen je to jen o něco dřív, než jsem si myslel.