„Mladé má šest hráčů, kteří u nás hráli divizi žáků, ligu žáků a za dorost, takže se dobře známe,“ připomněl kouč Čtyř Dvorů Karel Lískovec. Navíc mládský trenér Tondr v době nedávno minulé vedl místní dorostence.


Týmy na sebe narazily v sobotu dopoledne na čtyřdvorském stadionu. Po závěrečném hvizdu Lukáše Eibla, pokračovatele rozhodcovské rodinné tradice, se domácí radovali z výhry 3:0.


„Po nešťastných zápasech, které jsme prohráli nebo v nich remizovali, nám utkání vyšlo na sto procent,“ pochvaloval si trenér Karel Lískovec. „Kluci makali, bojovali, dávali si balony, i když terén byl těžký,“ povídal.

Rychlý gól

Rezerva SK Čtyři Dvory od 3. minuty vedla zásluhou Řeháka, jenž je na podzim specialistou na rychlé góly. „Za áčko dával taky,“ přikývl Lískovec. „Povolali jsme ho na zápas. Má štěstí, kluk. Ví, kam si má v pravý čas stoupnout. Dal pěkný gól,“ usmíval se trenér.


První poločas přinesl nejen vedoucí branku, ale také hodně nervozity a vyloučení zkušeného Roberta Třísky. Rozhněvaný domácí kapitán nebyl k utišení ani po zápase, a hlavně kvůli tomu ho neminul tvrdý trest: za své extempore si nezahraje dlouhých šest měsíců – až do 25. dubna 2008.
Čtyřdvorští na podzim nemají k červeným kartám daleko. „Každé derby je vyhecované. Mladý rozhodčí podle mne měl začít rozdávat karty dřív,“ soudil kouč Karel Lískovec.


Po přestávce se fotbalistům Mladého na trávník za deště očividně nechtělo. Jako by tušili, že ve druhé půli skupinu svých příznivců na tribuně výkonem nezahřejí.


Ani svého předsedu ne. „V kabině byly vypsány nějaké motivační prémie z řad Čtyráckých, ale nějak to nevyšlo . .  .,“ krčil rameny Petr Lískovec.
Převaha bez šancí


Mládští sice měli optickou převahu, ale do nadějných pozic se nedostávali. Domácí, oslabeni o jednoho muže, se za stavu 1:0 pochopitelně takticky drželi zpátky a bohatě jim stačilo, že soupeře nepouští do šancí. Výsledkem tak bylo jen několik mládských střel z uctivé vzdálenosti, které cíl beztak minuly: gólman Voneš musel být ve střehu, ale po pravdě řečeno, práce tentokrát moc neměl.


Čtyřdvorští po zápase mohli nakonec vyloučenému kapitánu Třískovi s úsměvem na rtech zvěstovat, že se bez něj semkli a v deseti dali dva góly!
V 81. min. po protiútoku střílel Řehák, brankář Schvarz vyrazil míč k Matouškovi a ten nekompromisně zakončil na 2:0. V 87. min. domácí získali míč ve středu hřiště, Řehák rychle předal Čepičkovi, ten vysunul do úniku Píšu a Schvarz byl znovu bezradný.


„Naše převaha byla velká, ale neplodná. Třicet minut jsme měli soupeře na půlce, pak přišly dva brejky a dva góly v naší síti,“ popisoval předseda hostů Petr Lískovec dění na hřišti po obrátce stran.


Jeho jmenovec Karel si po utkání mnul ruce. „Dnes je spokojenost,“ potvrdil před domácí kabinou. Tříbodová injekce přišla v pravý čas. Čtyřdvorské béčko se v závěru podzimu pokusí opustit chvost I. B třídy. „Na předposledním místě jsme tam byli hodně namočeni. Potřebovali jsme vyhrát a povedlo se nám to,“ shrnul Karel Lískovec.

Přijede lídr

Šéf mládských fotbalistů Petr Lískovec v týdnu udělal za derby tečku. „Na zápas ve Čtyřech Dvorech jsme zapomněli,“ ujišťoval, „teď nemyslíme už na nic jiného než na Frymburk! Proti prvnímu manšaftu chceme doma předvést pěkný fotbal,“ pozval příznivce na dnešní duel v Mladém. Výkop je ve 14.30 hodin.


Mužstvo Čtyři Dvory B jede ven: podstoupí záchranářský souboj v Malontech.