Více než deset let už Plzeň fotbalisty Č. Budějovic neudolala a nepodařilo se jí to ani tentokráte. „A to přesto, že letošní Plzeň je silnější než kdy předtím,“ upozorňuje trenér Dynama Pavel Tobiáš.

Hráči jeho týmu ale do Plzně jeli s vírou, že v jejich silách je i vyhrát. „Jediná chyba byla, že jsme dostali první gól,“ kaboní se trenér Dynama, jenž své hráče ladil na vítěznou notu. „Kdybychom ten první gól dali – a měli jsme na to do přestávky dobré šance – Plzeň by se možná sesypala,“ míní.

Protože ale vedoucí gól dala Plzeň a hráči Dynama podruhé v řadě museli náskok soupeře dotahovat, Tobiáš bere i bod. „Remíza v Plzni špatným výsledkem není a my jsme s tím bodem spokojeni,“ říká.

Dle plzeňského trenéra hráči Dynama jeho svěřence přehrávali hlavně ve středu pole, což vzhledem k silné plzeňské záloze je pro hosty velká poklona. „Nám teď dobře hrají oba kraje Benát a Šíma a ti dva uprostřed poctivě pracují, důsledně si kryjí své prostory a důrazně atakují hráče, které mají na starosti,“ oceňuje trenér Dynama i defenzivní štíty Hílka a Homoláče.

„Výborně hrál i vpředu Sedláček, ale i další hráči,“ vyzdvihuje Tobiáš. „Akorát bychom už potřebovali někde získat tři body a ode dna tabulky se konečně odpíchli.“

Po Tobiášově příchodu hraje Dynamo ve stabilizovaném složení – oproti Boleslavi jen na beku za Žižku naskočil Peroutka. „Na Petržalu jsme posunuli Leštinu a doprava šel hlavičkář Peroutka,“ vysvětluje Tobiáš. „Žižka ale hned v úvodu druhé půle střídal zraněného Horejše a ten záskok zvládl výborně,“ dodává.

V neděli už od 15 hodin hraje Dynamo ligu doma s Jabloncem, už zítra ale hraje pohár v Mutěnicích – k tomu ale bližší podrobnosti přineseme až v zítřejším vydání našeho listu.

Na pohár půjdou ve středu diváci i v S. Ústí, kam zavítá druholigový Sokolov (16.30).

Šíma: Ten gól beru na sebe

Plzeň - Zvláštní náboj měl pro českobudějovického fotbalistu Petra Šímu sobotní duel ve Štruncových sadech. Právě dres Viktorie totiž oblékal až do ledna letošního roku.

„Určitě to pro mě bylo daleko více emotivní než jiné zápasy. Zatím jsem ve své kariéře byl jenom v Plzni a teď jsem půl roku v Budějovicích,“ poznamenal.

Problémy s komunikací se svými bývalými spoluhráči rozhodně neměl. „Před zápasem i během něho jsme se s klukama normálně bavili,“ potvrdil odchovanec šumavského Kouta.

Hosté z jihu Čech si nakonec z Plzně odvezli za remízu 1:1 jeden bod. „Toho výsledku si ceníme. Víme, že Viktorka v létě posílila a má kvalitní manšaft,“ uznal pětadvacetiletý hráč.

Hlavně v prvním poločase Budějovice domácí fotbalisty přehrávaly. „Věděli jsme, že domácí mají nůž na krku, že před tímto zápasem už čtyřikrát nevyhráli. My jsme si řekli, že budeme poctivě bránit, a to se nám vcelku dařilo. Navíc jsme chodili do brejků a mohli jsme dát dva góly. Myslím si tedy, že první poločas jsme zvládli velmi dobře,“ uvedl bezprostředně po utkání Šíma.

Ve druhém poločase se Plzeň vzchopila a odměnou jí byla vedoucí branka. „Domácí se dostali do tlaku, ale to my i čekali. Inkasovali jsme zbytečný gól ze standardky, který beru na sebe. Petrželu jsem si měl lépe pohlídat. Naštěstí jsme rychle vyrovnali, takže jsme s bodem spokojeni,“ přiznal Šíma.

Budějovice vstřelily v Plzni v tomto ročníku Gambrinus ligy první branku na hřišti soupeře. „Snad z nás teď ten tlak spadne a začneme se gólově prosazovat víc,“ přál si účastník mistrovství světa do 20 let, které se konalo v Emirátech v roce 2003.

(šim)