„Měli jsme několik šancí, jenže finální fázi jsme řešili příliš komplikovaně,“ posteskl si po návratu z Xaverova trenér Karel Musil, jehož svěřenci herní pohodu a lehkost z předchozích utkání mrně hledali i tři dny nato doma proti Náchodu.


Hráči Dynama se dlouho nemohli dostat do tempa, přechod do útoku byl těžkopádný a chyběla i přesnost v rozehrávkách. Za celou první půlhodinu se prakticky nedostali na dostřel Černíkovy branky a jedinou střelu mezi tři tyče vyslal ve 23. minutě zdálky Dobal, náchodský gólman s ní ale práci neměl. Přesto do kabin odcházel Musilův tým do branky s jednobrankovým náskokem: ve 35. min. po faulu na Pravdu nechal sudí Blaschke výhodu, Ondrášek utekl podél levé lajny až do vápna a z ostrého úhlu šikovně vybíhajícího Černíka obstřelil – 1:0.


Minutu před přestávkou málem Náchod z první své šance vyrovnal, Zenkeho střelu zblízka však Pešula nohama reflexivně vykopl. Na rozdíl od úvodní půle do té druhé budějovičtí mladíci vtrhli jako velká voda: ve 47. minutě se po Dobalově uličce řítil Mašek sám na bránu hostí, její strážce však nebezpečí včas přečetl a ještě před vápnem stačil míč ukopnout do autu. Minutu nato po Pouzarově zpětné přihrávce Mašátova tvrdá střela skončila na břevně Černíkovy svatyně. Místo pojišťovací druhé branky ale z ničeho nic udeřili hosté a v 56. minutě po dlouhém centru Hubička hlavou trefil přesně horní růžek Pešulovy branky. Rozhodnout mohl v 67. minutě Mašát, penaltu po Vašutově faulu na Pouzara však kopl přímo do strážce náchodské branky.


Branky: 34. Ondrášek – 56. Hubička. ŽK: Leština - Nejman. Diváci: 150. Rozhodčí: Blaschke – Schröter, Bohatý.


Dynamo B: Pešula - Leština, Švehla, Mácha, Pravda - Mašek, Dobal, Mašát, Picka (63. Šafránek) - Pouzar, Ondrášek (78. Nekvinda).