V pohodě a optimistické náladě vyrazili fotbalisté prvoligového Dynama po včerejším dopoledním tréninku do Ostravy, kde je už v sobotu po obědě čeká další náročná prověrka sil: od 14.30 hrají s domácím Baníkem!

Podle trenéra Pavla Tobiáše je Baník srovnatelným soupeřem s pražskou Slavií, která byla soupeřem jeho týmu před týdnem. „Nečeká nás o nic lehčí zápas než proti Slavii,“ tvrdí kouč Dynama, jenž Baník označuje za jedno z nejsilnějších mužstev, která v lize v této době jsou. „V kádru je řada velice zkušených hráčů. Ať už Galásek, Bolf, Svěrkoš, anebo Otepka, jenž v Baníku chytil druhou mízu. Mají výborného střelce Střihavku, je tam výborný Mičola. Prostě celá řada hráčů, majících vysokou úroveň,“ konstatuje.

Výbornou formu Baník potvrdil i v pondělní dohrávce v Mladé Boleslavi. „Bylo jasně vidět, že si jedou pro tři body – a ve velké pohodě si je taky uhráli,“ oceňuje Tobiáš výkon dnešního soka svého týmu. „Pro nás je ale spíš měřítkem zápas Baníku se Spartou doma, v němž jeho hráči byli o třídu lepší a Spartu jasně přehráli. S námi budou obrovským favoritem,“ uznává.

Jen na výlet ale jet do Ostravy budějovičtí fotbalisté nechtěli. „Sílu soupeře respektujeme, se strachem ale nejedeme,“ ujišťuje trenér Dynama. „Určitě nás čeká zápas s velice těžkým soupeřem a navíc určitě i v bouřlivém prostředí. My ale na rozdíl od Baníku, který hraje o titul a na nic jiného než na vítězství si před svými diváky nemůžeme dovolit ani pomyslet, nebudeme pod žádným tlakem. My za každou cenu uspět nemusíme,“ upozorňuje Pavel Tobiáš, jenž dobře ví, že klíčové zápasy (doma s Libercem a na Žižkově s Bohemians) na jeho svěřence teprve čekají. „Můžeme jen získat,“ zdůrazňuje.

Bude i Hunal

Dynamo včera odjelo na sever Moravy kompletní. „Všichni hráči budou k dispozici,“ pochvaluje si trenér Tobiáš a dodává, že zcela fit je i stoper Hunal, jenž proti Slavii pro potíže s kolenem chyběl.

A právě Hunalův návrat asi bude jedinou změnou, ke které v sestavě Dynama oproti zápasu se Slavií dojde. „Hunal hrát bude, jinak ale měnit sestavu nebudu,“ potvrzuje Tobiáš. „Zvláště v tomto zápase nemůžeme nějak improvizovat,“ zdůrazňuje.

Fotbalisté Dynama remízou se Slavií protáhli sérii zápasů v lize bez porážky už na devět v řadě, přesto od nich v sobotním zápase určitě žádné zázraky nečeká. „To je pravda, rozhodně se ale o co nejlepší výsledek popereme,“ ujišťuje trenér Pavel Tobiáš.

Poté, co Dynamo otočilo se Slavií z 0:2 na 3:2, Baník soupeře asi nepodcení. „V mnoha ohledech nás čeká náročnější úkol než v Boleslavi, kde domácí s námi museli vyhrát. Budějovice u nás uspět mohou. To je rozdíl,“ upozorňuje trenér Karel Večeřa, v úspěch ale věří. „Já hráčům řekl, že pokud na hřišti prodáme, co v nás je, a navážeme na výkon z Boleslavi, nemám o výsledek obavy,“ dodává kouč Baníku.