V hlasování fanoušků dostal po Tomáši Sedláčkovi druhý největší počet bodů.


Jste s bodem spokojeni? Anebo je to pro vás málo?
Před zápasem jsme chtěli tři body a s tím, že chceme vyhrát, jsme na hřiště taky šli. Nicméně první gól dala Boleslav a my dotahovali, takže se situace změnila. Zaplať pánbůh, že tam ten gól spadl. Řekl bych, že remíza zápasu sluší, že je spravedlivá.


V předchozích zápasech bylo železným pravidlem, že jakmile jste dostali gól, tak jste se položili. Teď vás to ale spíš nakoplo, ne?
Nám v naší situaci nezbývá nic jiného, než se každý zápas rvát a bojovat až do konce. Poté, co jsme dostali ten gól, řekli jsme si v kabině, že položit nás to nesmí. Že by nás to naopak mělo ještě víc nabudit a že musíme dál hrát aktivně. To se nám celkem povedlo a měli jsme i nějaké šance. Škoda, že jsme využili jen jednu, při troše štěstí jsme mohli i vyhrát. My ty tři body chtěli, ale jak říkám, remíza je spravedlivá.


Zřejmě vás ta druhá půle stála hodně sil. Alespoň z tribuny se zdálo, že mnozí z vás toho ke konci už mají plné zuby.
Je pravda, že my hráli hodně náročný fotbal. Držet s Boleslaví krok a ještě ji chtít přehrát, nás stálo hodně sil. My ale musíme začít poctivě pracovat a od nějakého výsledku se odrazit. Myslím si, že už ve Zlíně bylo znát, že se lepšíme, byla tam i bojovnost a nasazení. Bez toho se prostě liga hrát nedá. Jsem přesvědčen, že budeme–li takhle hrát dál, že ty body budou přicházet a bude nám to tam padat. Já věřím, že se zvedneme.


Ten gól, kterým jste vyrovnali, si dal Kalina po vašem centru do vlastní brány. Naštěstí, chtělo by se říci…
Byla to podobná situace jako chvíli předtím. Já tam viděl Sváťu se Sedlem (Svátka a Sedláčka – pozn. red.), bohužel ani jeden z nich na míč nedosáhl. Zaplať pánbůh za to, že ty tři minuty nato si to tam už Venca Kalina kopl. Já věřím, že nás to nastartuje k lepším výsledkům. Teď v sobotu jedeme do Plzně, tam taky nemáme co ztratit a budeme se snažit tam zabojovat a nějaký výsledek opět uhrát.


Bylo vaším záměrem posílat před bránu Boleslavi střílené centry za beky?
My věděli, že Boleslav prakticky má nové složení obrany, proto jsme se snažili míče prostrkávat a hrát aktivně. Docela se nám to dařilo a je jen škoda, že nepadl druhý gól. Mohlo to být veselejší.


Taky jste hodně využívali křídelní prostory.
My hráli spíš na dva defenzivní štíty, protože jsme věděli, že Rajny se Sylvestrem jsou konstruktivní hráči, proto na ně šli naši dva štítoví hráči, zatímco my to chtěli hrát víc po stranách a dostávat se tam centrovanými míči. Nakonec se to povedlo.


Hovořili jsme o tom, že už vás první gól nesrazil do kolen. Je to jeden z důsledků práce nového trenéra?
Trenér do kabiny přinesl určité nabuzení a vyšší sebevědomí. Určitě jeho příchod byl pro mužstvo novým impulzem. Já myslím, že to bylo znát už ve Zlíně. Už tam jsme šli do zápasu patřičně nabuzeni. Lze jen opakovat, že na té bojovnosti musíme stavět.


Proč jste už předtím na bojovnosti nestavěli?
Ale tak to nebylo, my i tehdy do každého zápasu šli s cílem zabojovat. Jenže jsme asi hráli trošku moc profesorský fotbal, a to nestačilo. My nemáme mužstvo na to, aby〜chom někoho o tři čtyři góly přehrávali. My musíme začít nasazením a bojovností. Pak ty výsledky budou přicházet. Tomu věříme.


K velké změně došlo asi i ve způsobu hry. Už nedostáváte tolik gólů…
Na defenzívu jsme se hodně zaměřili a těch čtrnáct dní na tom pracovali. Já myslím, že tady v Budějovicích defenzíva byla vždy dobrá, že tím se budějovická hra vyznačovala. Myslím, že k tomu se musíme vrátit. Když nedostaneme gól a budeme hrát zodpovědně dozadu, tak věřím, že nějaký gól dáme a body budou doma.


I z vašich slov je cítit, že nálada v mužstvu už je daleko optimističtější než třeba po Spartě…
Jak už jsem říkal, trenér přinesl do kabiny hodně sebevědomí a my se snažíme hodně pracovat. Potom si i víc věříme. A víme, že v ničem jiném to není.