Tím by výčet kladů mohl končit, fotbalové krásy úporná bitva na E.On stadionu prořídlým ochozům nenabídla. Snad až na nespornou snahu hráčů Dynama odhodit ze svých kopaček otěže nervozity, ústící do křečovitosti a nepřesností. „Na hráčích dnes byla vidět veliká víra to zlomit, a to je nejdůležitější. Psychika teď nebyla dobrá, tři body jsou proto pro nás neskutečně důležité,“ potvrzuje trenér František Straka.

O šest bodů

Podle trenéra Dynama přitom nešlo jen o tři, ale prakticky o šest bodů. „Byl to ryze šestibodový zápas,“ připomíná, že kdyby jeho tým prohrál, místo čtyřbodového odstupu od Mostu by za svým sokem o dva body zaostával. „To se na naší hře zákonitě projevilo,“ má po ruce prozaické vysvětlení pro křečovitost a časté chyby, jichž se jeho svěřenci dopouštěli.


„V úvodu utkání jsme měli dvě tutovky, a kdybychom je dali, určitě bychom se až tak netrápili,“ zmiňuje dvě Radzinevičiusovy tutovky. „Měl ty situace řešit jinak,“ míní.


Zahozené šance měly na psychiku Strakova týmu, už tak hodně nalomenou, nepříznivý dopad. Nevyjímaje ani některé obvyklé opory, třeba dirigent středové řady Martin Vozábal ve své kůži očividně nebyl. Nevedlo se ani útočníkům, neklapala kombinace. Tím větší cenu ale ty tři body mají! „Na hráčích byla až do samého konce vidět víra, že v jejich silách je ten zápas rozhodnout,“ vyzdvihuje trenér Straka.


„To je pro mne z tohoto duelu ten nejcennější poznatek,“ připouští, že i dle jeho soudu se jeho hráči k těm třem veledůležitým bodům vpravdě dotrápili.