Moc by si jich před nedělí na úspěch Dynama asi nevsadilo, vždyť v tom vroucím kotli, pod který skvělí fanoušci pražských Bohemians neúnavně přikládají, ať se jejich miláčkům daří, či zrovna nedaří, se před dvěma týdny uškvařila i rozjetá pražská Slavia!

Zlaté body

Jenže Jihočeši těžký zápas, byť leckdy i s notnou dávkou potřebného štěstíčka, zvládli na jedničku. „Ty tři body jsme vzhledem k tomu, jak těžký los teď máme, velice potřebovali,“ dobře trenér František Straka ví, že jeho tým teď hostí Spartu, jede do Brna, doma má Baník a zamíří do Teplic!


Tím spíš ty tři zlaté body z Bohemky Straku potěšily. „Po Mostu to byl další přímý duel o šest bodů. Jsem rád, že jsme i tentokrát uspěli,“ libuje si.
Na rozdíl od zápasu na Kladně, kde trenér Straka po svém příchodu na jih Čech tým vedl na hřišti soupeře poprvé, větší výhrady k výkonu svých hráčů neměl. „Nějaké nedostatky jsme měli, hlavně při řešení slibných brejkových akcí, kladů však bylo daleko víc,“ oceňuje a jedním dechem uvádí, kde on sám vidí jednu z hlavních příčin úspěchu: „Především od Kladna uplynula už určitá doba, během níž jsme se navzájem s hráči víc poznali.“


Největší krok dopředu vidí v taktické disciplíně týmu. „Co jsme si řekli, to hráči splnili. Chystali jsme se na nátlakovou hru soupeře, a proto jsme jeho chyby dokázali trestat,“ vyzdvihuje. „Musím manšaft pochválit, sehráli jsme výborný zápas. Jistě, i štěstí jsme měli, vyhráli jsme ale zaslouženě. Ve druhé půli jsme soupeře už k ničemu nepustili.“


Při skladbě základní sestavy svého týmu Straka překvapil návratem Tomáše Hunala na post stopera, tento tah mu ale vyšel dokonale, protože ostřílený ligový harcovník vytvořil s Davidem Horejšem fungující stoperskou dvojici, a dle řady expertů právě Tomáš Hunal byl ústřední postavou budějovické defenzivy. „Byl jedním z nejlepších našich hráčů. Dokázal absolutně uplatnit svůj přehled, i v těch nejkritičtějších situacích zachoval chladnou hlavu a byl vždy na svém místě,“ chválí kouč Dynama.


I sázka na Mrkvičku trenéru Dynama vyšla. „Máme jediného hráče do vápna. Tím je Venca Mrkvička,“ tvrdošíjně si stál Straka na svém, ač jistě i on dobře slyšel veškeré ty připomínky, které si 28letý útočník třeba proti Mostu musel z ochozů vyslechnout. „Nikdy nedávám na to, co si myslí publikum. Tam je každý trenérem, odpovědnost za tým ale mám já,“ krčí trenér Dynama rameny a dodává, že on věří hráčům, kteří jdou do základu. „Mrkvička měl za úkol podržet balon, a to splnil. Dal důležitý gól, byl platný i při standardkách, především těch obranných. Odvedl kus práce!“

Vozábal lídrem

Hodně chvály za svůj výkon v Praze sklidil i Martin Vozábal, jenž přitom minule proti Mostu očividně nebyl ve své kůži. „Proč jsem ho střídal? To přece viděl celý stadion,“ zareagoval na tiskovce po utkání s Mostem trenér Straka, dirigentskou taktovku ale Vozábalovi svěřil i v „dolíčku“.


A rozhodně nelitoval, Vozábal připravil důležitý první gól a odehrál výborný zápas! „Je to lídr mužstva, a to si musí uvědomit i on sám,“ připomíná Straka, podle něhož Vozábal byl s Bohemians jednoznačně nejlepším hráčem zápasu. „Že má schopnost vést tým, o tom se přesvědčil celý stadion. Byl absolutní jedničkou na hřišti,“ nešetří budějovický kouč superlativy.