„Teď potřebujeme tři body potvrdit také venku,“ zdůraznil hned po utkání s Mostem David Homoláč, díky jehož gólu Jihočeši nakonec Most udolali. „Ta vydřená výhra by nám měla po psychické stránce hodně pomoci,“ věřil Jaroslav Hílek.

Na Bohemku umí

První možnost potvrdit větší sebedůvěru budou budějovičtí fotbalisté mít v neděli v Praze proti Bohemians. Klokanům se sice proti Dynamu příliš doma nedaří – ze sedmi posledních duelů v „dolíčku“ vyhráli s Č. Budějovicemi jen jednou 4:3, kdy navíc ještě v půli 0:2 prohrávali.


Jenže v této sezoně má Bohemka hlavně na svém hřišti v zádech své výjimečné fanoušky. I díky jejich podpoře minule jako zatím jediný tým naší ligy zdolala i vedoucí Slavii! Trenér Dynama ale z plných ochozů obavy nemá. Spíše naopak.


„Tak vynikající kulisa je málokde, publikum tam je výborné,“ oceňuje František Straka, dle něhož by se jeho hráči měli do „dolíčku“ těšit. „Diváci sice poženou dopředu své fotbalisty, v tom by ale měla být i pro nás možnost chodit do protiútoků,“ vysvětluje budějovický kouč. „Bouřlivému prostředí však podlehnout samozřejmě nesmíme,“ připomíná.


V kabině dle Straky po výhře s Mostem panuje klid a pohoda. „Ty tři body jsme moc potřebovali, tlak na naše hráče se tím zmírnil. Rozhodně se nám pojede na Bohemku daleko líp,“ míní trenér Dynama.


Bohemka je sice ligovým nováčkem, svým stylem hry ale je pro každého v lize velice nepříjemným soupeřem. Navíc vedle mladých hráčů, kteří ligu hrají letos prvně, je v týmu řada ostřílených harcovníků v čele s Radou, Šmardou, Slezákem a Rychlíkem. Velkou oporou je navrátilec Nikl, jenž se koncem září vrátil z Norimberku.

Víc si věřit

Straka nedělní zápas označuje za velice důležitý. „Jde o další zápas s mužstvem, které je na naší úrovni, a my v něm chceme obstát lépe než na Kladně. Takový výbuch si nesmíme dovolit, v neděli musíme hrát úplně jinak, na doraz a víc si věřit.“


Do Prahy pojede Dynamo v plné síle. „Zatím je vše v pohodě, všichni hráči zdraví,“ pochvaluje si trenér Straka, jenž by bral v neděli i bod. „Jak už jsem říkal, hrajeme se sousedem v tabulce, a když na jeho hřišti uhrajeme remízu, dva body mu sebereme,“ tvrdí Straka pragmaticky a dodává, že jakýkoli bodový zisk z „dolíčku“ by byl pro jeho tým pozitivem. „Domácí taky budou pod tlakem, v každém případě chceme v neděli bodovat,“ ujišťuje.