Jeho hráči se v zápase 23. kola I. ligy střetnou s Bohemians a moc dobře vědí, že prohrát si nemohou za žádnou cenu dovolit. „Když ten zápas zvládneme, odstup od nebezpečného pásma bychom zase navýšili.“

Jenže s cílem uspět určitě pojede na jih Čech i Bohemka, jejíž hráči domácím rozhodně nic zadarmo nedarují. „Víme, že nás čeká velice těžké utkání,“ pokyvuje hlavou Straka a obrací se i na diváky. „Možná, že fotbalová krása půjde stranou. Nám jde hlavně o to, abychom to utkání zvládli výsledkově,“ upozorňuje českobudějovický kouč.

Bez Kučery?

Právě v tu nejméně vhodnou dobu se Dynamo dostalo do velice nepříjemných potíží s marodkou. „Po utkání v Mostě, které jsme měli tak dobře rozehrané, ale nakonec svými chybami ty tři body přenechali soupeři, nastaly problémy. Na devadesát procent bude chybět brankář Kučera, určitě nebude hrát Stráský a otazník visí i nad startem Plocka a Šímy,“ lomí rukama trenér Straka.

Kučera vychytal v sezoně už osm nul a ve většině zápasů byl velkou oporou týmu. „To je pravda, když ale nebude, půjde za něj do brány Zdeněk Křížek,“ krčí rameny kouč. „Jsem přesvědčen, že Zdeněk tu šanci pevně uchopí, že kluky podrží a pomůže jim. Já mu stoprocentně věřím, má mou plnou důvěru,“ říká trenér Dynama.

Stejně tak Straku mrzí i absence Stráského. „Ač sám měl na kopačce snad devět bodů, jenže své šance nevyužil, přesto byl svým důrazem pro mužstvo platným hráčem. Bude hodně chybět,“ lituje kouč.

Přes veškeré potíže se sestavou trenér Straka svému týmu věří. „Mužstvo je připravené a natěšené. Je odhodlané doma už konečně vyhrát,“ ujišťuje.
Za klad Straka označuje návrat vykartované trojice Hílek, Hunal a Vozábal. „Kdyby v Mostě byl třeba Hunal, podle mne bychom neprohráli,“ míní. „Ty dva góly ze standardek bychom tam nedostali,“ tvrdí a dodává, že všichni tři zmínění hráči jsou pro jeho mužstvo hodně důležití.