Oba trenéři se po duelu I. ligy na jihu Čech shodli, že ač pomýšleli na plný bodový zisk, jsou nakonec spokojeni i s tím jedním bodem. „Jeli jsme do Budějovic s cílem vyhrát, jenže za druhý poločas si domácí ten bod asi zasloužili,“ soudil boleslavský Pavel Hapal. „My byli ve druhé půli lepší, ale s tak silným soupeřem já i ten bod beru,“ kontroval domácí kouč Pavel Tobiáš.


Proti ambicióznímu soupeři vsadili domácí na zkušenost, takže do zápasu Tobiáš vyslal svůj tým prakticky ve stejném složení, v jakém uhrál v minulém kole bezbrankovou remízu ve Zlíně. První střelu směrem na branku hostí vyslal už po pár vteřinách Šíma, mířil ale nad břevno. Také první náznak šance měl Šíma, jenž v 7. min. předskočil Mendyho, i tentokráte ale hlavou poslal míč nad branku hostí.

Gól po rohu
Domácí díky své bojovnosti měli v úvodu více ze hry, náznaky šancí ale měli jen ze standardek. Po úvodní čtvrthodině hosté hru vyrovnali a ve 20. min. zahrozil střelou z vápna Mendy, ani on ale přesnou mušku neměl. To ve 28. min. Sylvestre už měl mušku srovnanou, brankář Kučera však jeho tvrdou střelu k tyči vyboxoval.


Jenže silní hosté už v těchto fázích duelu začali do svých rukou přebírat otěže hry. Kopali tři rohy v řadě a z toho třetího udeřili: na Poláčkův centr si u bližší tyče naskočil Mendy a hlavou nedal Kučerovi šanci. „Jsem přesvědčen, že pokud by poločas skončil 0:0, že bychom vyhráli,“ zalitoval trenér Tobiáš, jenž gól ze standardky označil za hrubou chybu svého týmu.


Velkou příležitost vyrovnat měli domácí těsně před odchodem do kabin, dobře hrající Sedláček po Homoláčově centru však z dobré pozice hlavičkoval nad břevno.


Čistý „vlastenec“
Další veliká možnost se pro Tobiášův tým naskytla po deseti minutách druhé půle: Benát poslal z pravé strany prudký centr za beky, jenže ani Svátek, ani Sedláček na míč nedosáhli. O dvě minuty později se domácí z na chlup stejné akce dočkali, míč po Benátově stříleném centru ale za Millerova záda nekompromisně do vlastní sítě poslal boleslavský Kalina… „To je pro mne špatná zpráva,“ s trpkým úsměvem zareagoval hostující bek na připomínku, že tím gólem dohnal Sedláčka v čele žebříčku budějovických střelců. „Raději bych se trefil na druhé straně,“ zalitoval. „Ze strany letěl centr, my tam šli se Sedláčkem a najednou jsem měl míč na noze. Chtěl jsem uhnout, jenže míč se mi odrazil od zadní nohy do brány,“ kroutil smutně hlavou Kalina a dodal, že to je jeho první „vlastenec“ v životě.


Vyrovnávací branka Jihočechy správně nakopla a poslední půlhodinu předváděli nejlepší fotbal. „Škoda, že několik brejkových příležitostí jsme nevyužili,“ litoval trenér Pavel Tobiáš.