Ač pojedou k nedělní lize do Brna (15) citelně oslabeni, chtějí bodovat. S takovým cílem dnes vyrazí do moravské mteropole fotbalisté prvoligového Dynama.

„Prvně za dobu, co jsem tady, máme problémy se sestavou,“ vraští čelo trenér Pavel Tobiáš, jemuž budou chybět oba štítoví záložníci Homoláč a Hílek (proti Olomouci dostali čtvrté žluté karty). „Navíc nebude ani Sedláček, jenž v neděli dohrával s nadvakrát zlomeným nosem,“ lituje absence třetího hráče ze základu. „A na dovršení všeho zlého nebude ani Mezlík, jenž dle smlouvy proti Brnu nemůže hrát,“ vypočítává ztráty.

V Brně tudíž naskočí hráči z lavičky. „Velice dobře vypadá Žižka, výrazné zlepšení prokázal v juniorce Riegel,“ má Tobiáš, kam sáhnout.

Brno, to je kvalita!

O soupeři mluví kouč Dynama s respektem. „V základu má Brno sedm hráčů nad třicet let, tudíž velezkušených, ale i kvalitních,“ vyzdvihuje Tobiáš a dodává, že v kombinaci s těmi ostřílenými, jako jsou Polách, Trousil, Došek či čerstvá posila Heinz, jsou i velice nadějní mladíci Střeštík či Mareček.

Po Heinzově příchodu to zatím Brnu nejde, ani v jednom z těch tří zápasů nevyhrálo. „Nevím, co naší hře chybí,“ podotkl bývalý útočník Baníku pro brněnský web. „Proti Jablonci jsme byli úplně bezzubí. Proti Žižkovu už to byl z naší strany dobrý fotbal, chyběla jen finální fáze. Máme i dost zraněných, i to se na naší hře určitě podepsalo. Věřím ale, že půjdeme nahoru,“ zdůraznil Marek Heinz, jenž počítá najisto už v neděli s Dynamem. „Domácí zápasy musíme určitě zvládat,“ uzavřel.

Brno nebude mít dlouhodobě zraněné Dvorníka, Doška, Kalivodu a Večeřu, trest za čtyři žluté naopak už vypršel Poláchovi. „Budějovice tu určitě budou chtít bodovat, takže nás čeká velmi těžké utkání,“ předpokládá trenér Petr Uličný, dle něhož by se sestava jeho mužstva nemělo moc lišit od duelu na Žižkově. „V týdnu pro svalové zranění netrénoval Šural a pro potíže s kolenem i Baláž, a tak je docela možné, že se na hrotu objeví někdo z dvojice Borák – Vrána,“ dodává Uličný.

Prodlouží sérii?

Dynamo pod Tobiášem ještě v lize neprohrálo, což samozřejmě má na psychiku týmu kladný vliv. „Šest zápasů bez prohry, to už je dobrá šňůra,“ libuje si kapitán týmu David Horejš. „Brno je hodně silný soupeř, navíc teď třikrát nebo čtyřikrát za sebou nevyhrálo a další ztrátu, navíc doma, si už nebude chtít dovolit,“ míní Horejš, jenž svého času v Brně hrával. „To už je dávno, je tam z té doby jen pár kluků. V tomto smeru to pro mne bude zápas jako každý jiný.“

Nálada v kabině po úspěšné sérii je optimistická. „Chceme naši sérii prodloužit a nějaký bod v Brně urvat,“ ujišťuje kapitán Dynama. „A když budeme hrát v tom nasazení, v jakém jsme odehráli druhou půli proti Oloumoci, nemám o výsledek strach,“ shrnuje.

Podobně to vidí i trenér Tobiáš. „Sice máme potíže, to by ale mělo mužstvo semknout a v dobrý výsledek věřím.“