Jen pár vteřin dělilo fotbalisty Českých Budějovic ve včerejším zápase Gambrinus ligy od konce jejich velké série. Fotbalový Bůh však byl na jejich straně a v nastaveném čase Žižka náskok soupeře vyrovnal! Ani posedmé budějovičtí fotbalisté tudíž v lize neprohráli, po příchodu trenéra Pavla Tobiáše mužstvo nepoznalo hořkost porážky. Protáhnou Jihočeši tuto úctyhodnou sérii i po nedělním utkání, ve kterém hrají na Střeleckém ostrově od 17 hodin se žižkovskou Viktorií?

Za první poločas by si ještě domácí nějaký ten bod do tabulky možná zasloužili, ale to, co se dělo po přestávce, připomínalo prvoligový fotbal pouze vzdáleně. Celkem výstižně dění na trávníku okomentoval domácí trenér Petr Uličný. „Hrůza, bída, sračky,“ prohlásil v afektu naštvaný kouč, jehož ostrá slova ještě dlouho po závěrečném hvizdu rezonovala brněnskou šatnou.

Zklamané Brno

Úroveň hry měla klesající tendenci, přestože počáteční bod byl na hranici lehkého podprůměru. Diváky dobře naladil brzký vedoucí gól, když se po Poláchově rohu hlavou prosadil Trousil. Pak ještě přišla pěkná Heinzova střela do břevna, ale to bylo prakticky všechno.

„S prvním poločasem jsem byl celkem spokojený, dařilo se nám kombinačně a měli jsme i nějaké šance. Za výkon mužstva po přestávce se však veřejnosti omlouvám. Byl to zbabělý výkon, po šedesáté minutě všichni hráči zdechli. Je to pro mě velké zklamání,“ chrlil ze sebe Uličný.

Trest za pasivní hru přišel v nastaveném čase, kdy už Brnu pomalu naskakovaly do tabulky tři body za vítězství. Jenže domácí hráči darovali soupeři roh, po němž brankář Lejsal nedůrazně vyboxoval míč a nepokrytý Žižka z voleje vyrovnal. Z první a poslední vážnější šance Jihočechů za celý zápas…

Tým Brna zůstal v tabulce šestý, ale jeho poslední výkony jsou na pováženou. „Rezignaci nepodám, ale nasr… su strašně,“ okomentoval svoje rozpoložení Uličný. Daleko spokojenější byl jeho protějšek Pavel Tobiáš, který drží sérii sedmi zápasů bez prohry. „Ze začátku jsme byli pasivní, ale za druhou půli jsme si bod zasloužili,“ uvedl.