Jediný otazník, zato velký, visel před zápasem nad sestavou Dynama – bude moci nastoupit záložník Černý, jenž se vrátil ze soustředění v Rakousku s výronem v kotníku? Nakonec se klíčový muž Ciprova týmu v základní sestavě objevil. „Hlavně ve druhé půli, kdy bylo třeba podržet míč, pro nás byl hodně důležitým hráčem,“ pochvaloval si trenér František Cipro.

Domácí zahájili velkým náporem a již ve 4. minutě po překrásné kombinační akci litevský reprezentant Radzinevičius po Šmídově přiťuknutí nádhernou střelou ke vzdálenější tyči nedal Drobiszovi v brance Sigmy sebemenší šanci – 1:0! Jihočechy rychlý gól nabudil a drtili soupeře dál: ve 13. minutě se před velkým vápnem opřel do míče Vozábal a jeho pohotová střela levačkou skončila v brance hostí podruhé. „Rychlý gól nám pomohl,“ zářil Cipro.

Hosté poprvé zahrozili v 18. minutě, Melinhova jedovka ale Kučerovu branku těsně minula. Sedm minut poté to zkusil Kazár hlavou, přesnost mu ale chyběla. Ve 27. min. po Šmídově centru Plockův tvrdý volej zblokoval Jurkič rukou, sudí ji ale posoudil jako neúmyslnou. „Propadli jsme ve středu hřiště, tam nás trojice Vozábal, Jungr a Hílek jasně přehrávala,“ mračil se hostující kouč Martin Pulpit.

Ve druhé půli tempo hry znatelně pokleslo, možná i proto, že Jihočeši s přibývajícím časem se snažili slibný náskok hájit a dopředu už se tolik nehnali. Hra v této fázi zápasu byla značně rozdrobená, do šancí se ale hosté nedostávali. Čas ubíhal a na ukazateli skóre stále svítilo 2:0, dobojováno ale ještě nebylo - i jeden, byť náhodný gól, mohl Hanáky vrátit do zápasu. Do pořádné šance se ale až v závěru dostal Šuškavčevič, brankář Kučera však zasáhl skvěle.
Domácí vyhráli zcela po zásluze, byli jasně lepší. Jediným stínem bylo zranění navrátilce Vozábala, vyšetření v nemocnici naštěstí zlomeninu lícní kosti nepotvrdilo. „Zřejmě otřes mozku,“ hlásil fyzioterapeut Vladimír Adam.