Rychlý gól hostům zřejmě ubral na sebedůvěře, protože až do konce zápasu tahali za kratší konec. Ve 36. minutě byli domácí blízko druhé brance: Mašát šikovně prostrčil na Pravdu, jehož prudký přízemní centr za beky sice Stráský přeběhl, v čisté šanci se ale ocitl Pouzar, jeho ostrou střelu ale Zlámal vyrazil na roh.

Také u zrodu další tutovky byl Mašát, jenž hned v úvodu druhé půle českou uličkou uvolnil Stráského a ten ve skluzu sice míč píchl kolem vybíhajícího Zlámala, branku ale o chloupek minul.

Jako z partesu

Tlak Dynama ale narůstal a už v 51. minutě vyústil ve druhý gól: Mašát – kdo jiný! – si tentokráte vybral za adresáta své uličky Hrbáče, jenž míč potáhl a „jesličkami“ překonal Zlámala podruhé.

Domácí mladíci v této fázi zápasu hráli jako z partesu, a hosté nevěděli, kam dřív skočit. O tom, že v sobotu na jihu Čech neměli zrovna nejlepší den, svědčilo i to, že první jejich střelu na branku vyslal až téměř po hodině hry Bro〜schinský, jenže zdálky namířil přesně do Pešulovy náruče.
To Musilovi svěřenci byli k neudržení: v 75. minutě po Dobalově centru podkopl Smetana v malém vápně Švehlu, nařízenou penaltu ale Máchovi brankář Zlámal vystihl. Tři minuty nato ale skvěle hrající Mašát si pohrál s beky Liberce, posunul míč Hrbáčovi, jenž do odkryté branky pohodlně doklepl na 3:0. V 82. minutě parádní představení juniorky Dynama zakončil Dobal, jenž z rohu velkého vápna nechytatelnou bombou zvýšil na 4:0!

„Góly, které jsme dali, byly nádherné, navíc tam byla ještě spousta dalších krásných akcí. Mohli jsme dát ještě víc gólů, to už bych ale chtěl asi moc,“ smál se trenér Karel Musil.

Hosté korigovali až šest minut před koncem, kdy Kosobudovu malou domů vystihl Věchet, jehož střelu sice vybíhající Pešula vyrazil, dobíhající Smetana však míč hlavou doťukl do opuštěné branky – 4:1.

Branky: 11. a 82. Dobal, 51. a 78. Hrbáč – 84. Smetana. ŽK: Dobal – Broschinský. Diváci: 200. Rozhodčí: Mareš – Pešek, Zeman.

Dynamo B: Pešula – Leština, Mácha, Kosobud, Pravda – Pouzar (86. Ondrášek), Švehla, Dobal, Hrbáč – Stráský (90. Adam), Mašát (83. Mašek)