„Navíc v přípravě jsme s Plzní prohráli 0:2. Hrála moc dobře, hodně se mi líbila,“ pamatoval si trenér Jihočechů Petr Skála. Hosty přivedl na český jih trenér Karel Krejčí, jenž před několika lety v Dynamu působil. Po dvaceti minutách, kdy domácí měli lehce navrch, Plzeň srovnala hru a posléze Dynamo zatlačila do defenzivy, šanci ale neměla.


Na rozdíl od Jihočechů: Kučera si v přímočaré akci vyměnil míč s Jasanským a při zakončení branku překopl.

I na břevna 1:0

Viktorka v poli rozhodně nebyla horším týmem. Spíš naopak, její mezihru zdobily kombinační akce, jenže v koncovce byli nadále nebezpečnější domácí. Ve 49. min. si naskočil na Rakovanův roh stoper Kalášek a zatřásl břevnem!


Vyrovnaný duel poté spěl k remíze. „Do Budějovic jsme přijeli s cílem neprohrát, protože ve středu jsme hráli ve Zlíně, cestování bylo dost a času na regeneraci jsme moc neměli,“ přiznal po zápase lodivod Plzně Karel Krejčí.


Zdálo se, že se s bodem spokojí jak hosté, tak domácí, kteří po střídání dohrávali s osamoceným Kučerou na hrotu. Ale závěr patřil Skálovu týmu. Kučera se po přihrávce Rakovana v 83. min. ocitl tváří v tvář brankáři Houdkovi, ale neuspěl – gólman Houdek vytěsnil jeho pokus na roh!
„Plzni dobře zachytal brankář, líbil se mi,“ ocenil Petr Skála, bývalý ligový gólman, strážce plzeňské svatyně.

Silná záloha

Dynamo v domácí premiéře potvrdilo domněnky, že na podzim bude jeho síla spočívat hlavně v silné záložní řadě. Výborný zápas proti Plzni odehrál Pliška, vidět byl Rakovan a Jasanský nakonec celé utkání v 86. min. rozhodl!


Na levě straně hřiště nakrátko přihrál Nedvědovi, jenž mu míč vzápětí pohotově vrátil, načež Jasanský po několika rychlých krocích zacílil přesně – 1:0.
„Martin Jasanský svou šanci proměnil s přehledem,“ hodnotil uznale kouč Petr Skála. „Jsem rád, že jsme schopni dát branku v závěru utkání, viz. minule Hradec,“ kvitoval úder, na který soupeř ani tentokrát už nenašel odpověď.


Branky: 86. Jasanský. Rozhodčí: Urban – Řezáč, Pečenka. Hráno bez karet. 150 diváků.


Sestava Dynama ČB: Vlk – Nitrianský, Bambule, Kalášek, Vavřina – Rakovan, Pliška, Smolen (60. Nedvěd), Jasanský – Nekvinda (65. Nohava), Kučera (90. Novák).

Hlasy trenérů

Petr Skála (Dynamo): „Výsledku si cením. Jsem rád, že jsme po dlouhé době, když vezmu i přípravu, neinkasovali a sami dali branku. Plzeň u nás potvrdila, že má dobrý manšaft, ale měli jsme víc gólových příležitostí než ona.“


Karel Krejčí (Plzeň): „Tenhle zápas jsme prohrát neměli. Byli jsme fotbalovější než soupeř, ale ten byl zase důraznější v pokutovém území. A když se v závěru smiřoval s bodem a byl s ním spokojen, šťastně utkání vyhrál. Zápasu by, myslím, slušela remíza.“