Do zápasu favorit vstoupil výborně: Plocek utekl po pravém křídle, Adamac prodloužil na Vozábala, jenž technickou střelou dal na 0:1. To běžela teprve 32. vteřina…


Šest minut nato mohl znovu Vozábal přidat druhý gól, jenže jeho penaltu, nařízenou za Smíškův faul na Žižku, brankář Kolář vyrazil na roh. Tři minuty nato domácí Šafanda málem vyrovnal, Křížek v brance Dynama ale byl pozorný. Ve 22. min. po faulu Plocka na Horvátha mířil Beránek z trestného kopu jen těsně vedle Křížkovy branky. Dvě minuty před pauzou Beránek prošel přes tři protihráče, zadáci hostí ale jeho střelu zblokovali. Ve 45. min. si Šmíd malou domů málem dal čistého „vlastence“, gólman Křížek ale pohotově hlavou míč odvrátil na roh…


Ve druhé půli už domácím ubývaly síly, střídající brankář Makó však chytal výborně. V 51., 64. a 72. minutě vychytal třikrát ve slibných šancích Adamce, do dvou příležitostí se dostal i Mrkvička, ale nedal. V 86. min. si Makó poradil zázračně i s gólovou střelou Stráského. Ve třetí minutě nastavení málem vyrovnal Baloušek, jeho hlavičku ale Křížek skvěle vyrazil.


„My začali velice dobře, a kdybychom dali penaltu, bylo by po zápase. Takhle domácí, kteří samozřejmě byli proti nám hodně motivovaní, bojovali až do posledních vteřin,“ poznamenal po utkání trenér vítězů František Straka.


Branka: 1. Vozábal. ŽK: Krejčí – Vozábal. Diváci: 554. Rozhodčí: Moláček – Zlámal, Lhoták.


Dynamo Č. Budějovice: Křížek – Plocek, Hunal (60. Hílek), Horejš, Šmíd (46. Jungr, 51. Mrkvička) – Plichta, Homoláč, Žižka, Vozábal – Adamec, Stráský.