Ačkoli se zdá, že po letech, kdy českobudějovické béčko hrávalo v ČFL jen o záchranu, anebo přinejlepším ve středu tabulky, by teď mohly nastat roky znatelně tučnější, trenér Karel Musil si žádné přehnané cíle nedává. „Pohled na tabulku si užívám, ale je to dílčí radost. Rozhodně to pro mne není to nejdůležitější. Hlavní je hra, kterou chceme předvádět,“ zdůraznil, jedním dechem ale dodal, že právě ta hra tentokráte nebyla až tak ideální. „Někteří hráči nebyli v optimální pohodě,“ konstatoval.

Chyběla rychlost

Některé z příčin toho, proč se jeho hráči dlouho nemohli dostat do patřičného tempa, se trenér Musil snažil pojmenovat hned po sobotním zápase.
„My jsme v prvním poločase vůbec nedokázali naši hru zrychlit. My ji dokázali zklidnit, získat míč a držet ho konstruktivní kombinací na svých kopačkách, chyběla nám však rychlost a přímočarost. Navíc jsme se vůbec neprosazovali v křídelních prostorech, což nás v minulých zápasech hlavně zdobilo,“ vypočítával, kde dle jeho soudu byl zakopaný pes.


I tak se ale do několika slibných šancí, anebo alespoň do jejich náznaků, Musilovi svěřenci poměrně často dostávali. „My neměli špatnou finální fázi, ale ten rozhodující náběh ve většině případů chyběl,“ měl kouč juniorky zřejmě na mysli třeba akci ze 16. minuty, v níž Dobalův dloubáček za beky Mašek nestačil dobře zpracovat, anebo situaci ve 37. minutě, kdy Švehla po Mašátově zpětné přihrávce netrefil míč.


Pro své hráče ale Musil měl pochopení. „Po pěti kolech si vybrali zápas, ve kterém se jim nedařilo tak, jak možná sami čekali. Já je na to v poločase i upozorňoval, že ve zbytku času nebude tak důležité soupeře přehrát fotbalově, jako spíš ty tři body odbojovat,“ poznamenal Musil. Jeho hráči splnili oboje: tři body uhráli, navíc ale i splnili normu a potřetí v řadě doma vyhráli o tři góly.


Nebylo to tak snadné, jak by se před zápasem z pohledu do tabulky jevilo. Kdysi slavné Blšany, ač na jih Čech přijely s vizitkou posledního mužstva tabulky, se na Složišti představily ve velice solidním světle. „Já hráče dopředu upozorňoval, že Blšany hrají kombinační fotbal, že jsou konstruktivně na výši, jen ta finální fáze jim chybí,“ sdělil Musil.


Ve své kůži nebyly tradiční opory týmu. „Třeba Mašátovi a Pouzarovi jejich obvyklá lehkost chyběla,“ podotkl budějovický kouč, zato vyzdvihl zadáky a po příchodu na hřiště i mladého Ondráška. „Kdybychom neměli z áčka Vencu Mrkvičku, určitě by šel do zápasu od začátku,“ zdůraznil. „Připravil důležitý druhý gól, určitě si zaslouží hrát,“ dodal.

Těžká prověrka

Obranná čtveřice B–týmu Dynama, která se stabilizovala ve složení Leština, Mácha, Švehla a Pravda, jištěná vzadu oběma nadějnými brankáři Pe〜šulou a Vršeckým, zatím hraje vskutku velice dobře – jeden inkasovaný gól v šesti zápasech (!) je tou nejlepší vizitkou. V sobotu proti Blšanům hlavně Švehla s Máchou ve středu obrany byli zcela suverénní!


Na lídra třetí ligy – a na defenzivní formaci obzvláště! – teď čeká zatěžkávací zkouška. „Hrajeme dvakrát za sebou venku a tam se ukáže síla týmu,“ připomněl, že v neděli ráno jeho tým hraje v K. Varech a hned nato ve středu v Xaverově s béčkem Slavie…