Taktovku v ruce drželka extáborská atletka Helena Fuchsová, která díky dlouholetému přátelství s trenérem Františkem Strakou bude místo hokejistů pražské Slavie tři týdny na kondičních trénincích dirigovat fotbalisty Dynama ČB. „Nachystala jsem plán, který podle mého soudu odpovídá kondiční přípravě. Franta se svými asistenty v něm něco upravil a teď hned na Hluboké máme první výběh,“ uvedla stříbrná čtvrtkařka z ME 1998. „V plánu mám vytrvalost, rychlostní i speciální, běhání v tělocvičně, posilování. Prostě všechno, co může atletika nabídnout,“ shrnula.

Na pátečním srazu na Střeleckém ostrově nechyběl ani záložník Jaroslav Černý, o kterého vehementně usiluje pražská Slavia. „Já pevně věřím, že Jarek jaro odehraje tady,“ doufal kouč Straka. „Slavia dala určitou nabídku, my ji neakceptovali,“ uvedl předseda představenstva Karel Poborský. Že by však za Černého chtělo Dynamo dvanáct milionů, zatímco Slavia nabízí deset, jak včera napsal deník Sport, šéf budějovického klubu nepotvrdil: „To nemohu komentovat, to jsou interní věci,“ prohlásil rázně.

Vedle Radima Pouzara, jenž do přípravy naskočil z třetiligové juniorky, se na srazu včera objevili další dva nováčci.

Prvním z nich je strakonický Petr Dolejš, jenž už v létě byl na testech v budějovické juniorce. Z nové nabídky, dokonce z ligového áčka, měl velkou radost: „Koho by taková nabídka nepotěšila. Je to sice jen na zkoušku, přesto si šance zkusit to v ligovém mužstvu moc vážím,“ ujistil. „Trošku trému mám, ale nějaké kluky znám, takže by to mělo být dobré,“ doufal.

Na poslední chvíli včera dorazil 22letý Ján Marcin ze slovenských Senců. „Dohodli jsme se na měsíční zkoušce, pak uvidíme,“ připomněl v kratičkém rozhovoru pro Deník. „Moc se ale těším,“ ujistil a dodal, že nikoho ze svých nových spoluhráčů nezná. „Jen Karla Poborského, ale ten už nehraje…“
Na zkoušku by dle sekretáře Čadka měli přijít ještě Hrabáč z Prešova a Tóth ze Zl. Moravců.