To volno si zasloužili, protože v rámci svého soustředění v Rakousku vedle zápasu s Fenerbahce hráli i s Frankfurtem a také tvrdě trénovali.

Trenér Jan Kmoch si volný víkend zkrátil o vystoupení v televizi v předligovém pořadu stanice ČT4 Sport. Remízu 1:1 s Fenerbahce označil za velký úspěch, zápas samotný pak za velikou zkušenost. „Ta atmosféra byla úžasná, a když jsme viděli, kolik fanoušků Fenerbahce přijelo a co všechno se tam dělo, bylo to pro nás velkým zážitkem. Jak se ti praví fanoušci ke svému klubu chovají, jak své hráče mají rádi, že za nimi jedou na kraj světa a tráví v jejich blízkosti i dovolenou, to je úžasné,“ s uznalým obdivem kroutil hlavou.

„A co se týče fotbalu? Super zkušenost,“ zhodnotil dvěma slovy duel svého týmu s vicemistrem Turecka. „Výborný soupeř,“ vyzdvihl a dodal, že když v zápise viděl černé na bílém útočníky Güizu a Kežmana, jen zalapal po dechu.

Výjimečnou událostí zápas byl i pro útočníka Jana Svátka. „Proti takovému týmu se nehraje každý týden, ta kvalita byla veliká,“ uznal.

Svátek v televizi odpovídal i na dotaz, proč Budějovice, jejichž trenér nahlas mluví o snaze hrát útočný fotbal, dávají v přípravě tak málo gólů. „Proč, to nevím, ale poslední zápasy naznačují v útočné fázi zlepšení. Třeba si ty góly šetříme až na ligu,“ usmál se.

Už jen Kovařík

V Rakousku Dynamo zkoušelo i dva nové hráče, Trubilu z Mostu a Kovaříka ze Slavie.

V úterý se rozhodlo, že z této dvojice dál na jihu zůstane už jen Kovařík (rozhovor s ním zítra). „Slavia o přestupu nechtěla slyšet, předběžně jsme dohodnuti na ročním hostování,“ uvedl sportovní manažer Roman Rogoz. Ten v úterý také oznámil Trubilovi, že na jeho služby klub nereflektuje.

V sobotu od 17.00 hraje Dynamo v Písku generálku proti druholigovému béčku Sparty.