Ti, kteří se v mládežnickém fotbale pohybují, dobře vědí, že každé vítězství nad Baníkem se cení, práce s mládeží v Ostravě je dlouhodobě na vysoké úrovni.


Svou spokojenost po vítězné domácí premiéře tudíž nový kouč budějovických mladíků nikterak neskrýval: „Myslím si, že všichni viděli, jak kvalitního soupeře se nám podařilo porazit,“ vyzdvihl výkon svého týmu a dodal, že hlavně směrem dopředu byl Baník velice silný a nebezpečný. „V obraně na tom hosté už byli trošíčku hůř. To jsme věděli a také toho patřičně využili. Toho vítězství si ale velice vážíme, protože je opravdu hodně cenné,“ zopakoval.


Hlavně v první půli se Procházkovým mladíkům po ofenzivní stránce dařilo. Už v šesté minutě měl výbornou šanci Vršecký, brankář Svatoš mu ale radost pokazil. Vzápětí už ale domácí vedli.


Ve druhé půli se obraz hry změnil, protože Baník ve snaze něco s výsledkem udělat zvýšil aktivitu. „To je pravda, soupeř opravdu přidal. Ale to je normální, za stavu 0:2 hostům nic jiného než vsadit všechno na jednu kartu ani nezbývalo,“ krčil Procházka rameny, jedním dechem ale k tomu přidal, že jeho tým nechal soupeři na hřišti více prostoru záměrně. „My chtěli trošíčku soupeře nechat hrát a vzhledem ke zmíněným mezerám v defenzívě Baníku se víc spoléhat na protiútoky,“ vysvětlil. „Je pravda, že jsme měli i štěstí,“ měl jistě na mysli hlavně Dresslerovu dělovku do břevna. „I tak jsem přesvědčen, že jsme vyhráli zaslouženě, protože jsme i tak měli více šancí než hosté,“ namátkou připomněl hlavičky Bakaly a Hojdara.


Čisté konto
Po pěti gólech, které dorost Dynama dostal před týdnem na hřišti Bohemians, trenéra Procházku potěšilo i čisté konto jeho týmu. „My si řekli, že základem úspěchu je stoprocentní kvalita směrem dozadu. Není možné, abychom každý zápas inkasovali dva či více gólů. Pak se ty body dělají velice těžko,“ konstatoval nový kouč budějovického dorostu. „Ne, že bychom se na to nějak výrazně zaměřili, přesto jsme ale organizaci obrany vylepšili. Myslím, že to na hřišti i bylo vidět.“


Ocenil i přínos Nitrianského a Bakaly, kteří hrají už za juniorku. „Byli oporami mužstva,“ uvedl. Oba hráči vnesli do zadních řad Procházkova týmu jistotu a klid. Navíc pomáhali i ofenzívě a třeba Nitrianského úniky po lajně naznačily, že mu brzy i dres juniorky může být těsný…


Za kvalitní defenzivou každou minutou rostl i výkon brankáře Vlka, jenž v úvodu sice měl pár nejistých zákroků, zato ve druhé půli byl skvělý a proti Dresslerovi, jehož vychytal ve stoprocentní šanci, předvedl zákrok dne! „V úvodu jednou špatně vyběhl a trošku znervózněl, ale po několika spolehlivých zákrocích se uklidnil a ve dvou třech případech nás podržel,“ uzavřel Zdeněk Procházka.