„Sídlem naší výpravy bude alpské středisko Uttendorf,“ potvrdil včera před odjezdem sekretář Dynama Milan Čadek, dle něhož se hráči mohou v hotelu National park těšit na tradičně perfektní služby, včetně patřičného zázemí pro regeneraci.

Čerstvé posily

S mužstvem ve středu odcestovali i dva noví hráči, jejichž příchod se povedlo realizovat doslova na poslední chvíli.

„Ze Slavie na zkoušku přichází Jan Kovařík, z Mostu Vitali Trubila,“ odtajnil ve středu Milan Čadek. Ani jeden z nových hráčů to na Střelecký ostrov neměl daleko, protože jejich mužstva si za místo svých soustředění vybrala písecký areál – tam ještě v úterý hrál Kovařík za béčko Slavie proti FC Písek, pár hodin nato už se ale hlásil na Dynamu.

Prosadí se?

O dvacetiletém Janu Kovaříkovi jdou z Prahy ty nejlepší referenace a zasvěcení o něm hovoří jako o velké naději. „Byl v širím kádru slávistického áčka, v silné konkurenci se ale do kádru zatím neprosadil,“ vysvětluje Čadek.

Třiadvacetiletý Trubila je odchovanec běloruského Dynama Brest a jistou dobu oblékal dres i Dynama Minsk.

Na tým Dynama, ve kterém oproti jarní části sezony došlo k celé řadě hráčských změn, vedle dvoufázových tréninků čekají v rámci čtyřdenního soustředění i dva velice atraktivní duely – a v tom prvním se už dnes večer v Uttendorfu střetnou s německým FSV Frankfurt, hrajícím II. bundesligu. „Bude to určitě prospěšná konfrontace,“ předpokládá trenér Jan Kmoch.

Na zápas s Frankfurtem se těší i hráči samotní. „Hlavně, že už nehrajeme žádný turnaj,“ vyzdvihl kapitán týmu David Horejš.

„Začátek zápasu je v 18 hodin,“ znovu upřesnil Čadek a dodal, že se opravdu hraje už dnes a ne v pátek, jak uváděly webové stránky německého klubu. „Původně se mělo hrát v pátek, na žádost Fenerbahce jsme ale termíny obou duelů o den posunuli dopředu,“ upozornil sekretář Dynama.

V sobotu cestou domů čeká na Dynamo nejtěžší prověrka tohoto léta: od 19.30 změří síly v Kufsteinu s tureckým vicemistrem a loňským čtvrfinalistou Ligy mistrů, slavným Fenerbahce Istanbul!