Domácí se v úvodu snažili sílu soupeře ve středu hřiště eliminovat důslednou defenzivní činností, byť i za cenu toho, že skoro hodinu míč na svých kopačkách měli častěji zkušení hráči hostí. „My si chtěli záložní formaci soupeře pohlídat, což se nám do přestávky až tak úplně nedařilo. Po změně stran, kdy doprostřed přešel Skopalík, se to zlepšilo,“ konstatoval Ladislav Bernát, jenž tým koučoval za Karla Musila (ten si plnil své povinnosti u A–týmu).


Dle Bernáta šlo i o taktický záměr. „My chtěli hrát trpělivě, získávat odražené míče a čekat na svou šanci,“ tvrdil. „Nehnali jsme se bezhlavě do útoku, a jak výsledek ukázal, tato taktika byla správná.“


Defenzivní úkoly si domácí mladíci plnili vzorně. „Výborně hrála celá obrana,“ ocenil Bernát, dle něhož velký podíl na cenné výhře měl i brankář Vršecký: „Chytal spolehlivě a ke konci utkání navíc vychytal jasnou brankovou příležitost. Výrazně nás podržel.“


Sestavu i některé změny v ní během zápasu konzultoval Bernát i s hlavním trenérem Musilem. „Byli jsme ve spojení,“ přitakal, jedním dechem ale dodal, že změna v poločase, kdy za Máchu přišel Plichta, byla vynucená. „Měl zdravotní problémy, proto jsme ho ze hry stáhli. Rozmýšleli jsme se, zda dát za něj beka, anebo spíš posílit ofenzivu, nakonec jsme se rozhodli pro druhou možnost,“ zdůvodnil Musilův asistent příchod Plichty.


Byla to šťastná volba, právě Plichta zařídil vítěznou trefu. „Vymyslel finální přihrávku na Jasanského, navíc se prosadil i do jedné vyložené šance. Škoda jen, že ji neproměnil,“ zmínil ukázkovou akci ze druhé půle, kdy po Mašátově ideální uličce a Jasanského perfektním centru slovenský útočník pálil v plném běhu z voleje nad bránu. „Jeho příchod byl nesporně velkým oživením,“ vyzdvihl Bernát.


Velkým přáním šéftrenéra Karla Musila bylo dostat se v tabulce pravdy do plusu. To se jeho svěřencům podařilo před týdnem ziskem jednoho bodu v Náchodě a víkendová výhra s K. Vary znamená, že s plusovým kontem juniorka Dynama půjde i do jara.


V Letohradě v posledním zápase už záporné body mladíci Dynama dostat nemohou. „Můžeme ale nějaké kladné body ještě získat – a s tím cílem tam také pojedeme,“ ujistil Ladislav Bernát.