Z patnácti týmů, s nimiž v současném ročníku I. ligy fotbalisté budějovického Dynama bojují, je jen jeden, na kterým ještě nikdy v nejvyšší soutěži nevyhráli.

Sparta? Slavia? Baník?

Kdepak! Žádný z těchto velikánů, tím nemilovaným sokem je Kladno, které se představí v Č. Budějovicích tuto neděli od 17 hodin.

Na Střeleckém ostrově tudíž všichni touží kladenský komplex už konečně zlomit. „Říká se, že to na Kladno neumíme, a my s nimi bohužel ty výsledky nemáme,“ připouští i jeden z nejzkušenějších hráčů Dynama David Homoláč, jedním dechem ale rezolutně dodává: „My uděláme vše pro to, aby i po neděli Kladno zůstalo v tabulce za námi!“

Porazit Kladno znamená dát mu gól, jenže to se Dynamu na Střeleckém ostrově právě proti Kladnu ještě v lize nepodařilo… „Věřím, že po nějakém centru nebo standardní situaci se prosadíme,“ doufá Petr Benát, jenž je s pěti góly nejlepším střelcem Dynama v této ligové sezoně. „Chybí nám taková ta agresivita ve vápně, ale já věřím, že v tom se zlepšíme a že ten gól dáme.“

Vlastně od chvíle, kdy skončila tiskovka po nedělním zápase Dynama v Jablonci, trenér Pavel Tobiáš myslí jen na Kladno. „Zápas v Jablonci je za námi a je důležité, že ač jsme tam prohráli, že nás to nijak nepoznamenalo,“ je si zkušený kouč jist, že v Jablonci jeho mužstvo herně nepropadlo. „Hráči jsou v pohodě, tento týden se mi tréninkově hodně líbil,“ chválí si.

Rozjeté Kladno

Podobně ale na tom bude určitě i Kladno, které i po podzimu bylo pasováno na jistého sestupujícího, jenže dvoubodový odstup od předposledního Žižkova na jaře Kladenští navýšili na osmibodový! „Čeká nás mužstvo, které dlouho bylo podceňované, jenže na jaře Kladno hraje dobře a boduje,“ upozorňuje Tobiáš za varovný příklad dává výhru Kladna v Olomouci.

Přesto je kouč Dynama přesvědčen, že v silách jeho mužstva je konečně tu černou sérii zápasů s Kladnem ukončit. „A rádi bychom toho dosáhli díky útočnému fotbalu,“ slibuje, že jeho svěřenci budou myslet i na své fanoušky. „Chceme hrát co nejvíc ofenzivně, abychom se pokusili dát i nějaké góly a uspokojili tak i diváky,“ dodává.

V nedělním duelu s Kladnem tudíž chce trenér Dynama co nejvíc posílit hru svého týmu směrem dopředu. „Ze středové formace se stáhne zpět na pravý kraj obrany Honza Riegel, a přestože se se do sestavy vrací vykartovaný Jarda Hílek, s největší pravděpodobností dostane v záloze příležitost hned od začátku Fernando Hudson,“ odtajňuje jednu z možných variant. „Je to vyloženě útočný typ halva, takže si od něj slibuji posílení ofenzivy,“ vysvětluje Tobiáš, jenž se nebojí, že by se Brazilec zapomínal vracet. „Bude hrát u naší lavičky, a když bude nejhůř, tak zaskočím,“ směje se.

A co útočná vozba? „Klavík je zraněn, takže máme k dispozici tři útočníky,“ vypočítává Tobiáš. „Sedláček je pro mne jasný, takže se rozhoduji o tom, zda se k němu na hrot postaví Stráský, anebo Svátek,“ přemítá trenér Dynama.