Fotbalisté obou týmů už před úvodní hvizdem nedělního zápasu dobře věděli, že jak Žižkov, tak Zlín své zápasy 23. kola I.ligy prohrály, takže hrozba sestupu se pro oba ještě vzdálila. Přesto obě mužstva měla oč hrát: Kladno má po zápase na jihu Čech obtížný los, Dynamo zase toužilo zlomit kladenské prokletí a poprvé v lize už konečně Kladno porazit.

A jak to dopadlo?

Dynamo svého nemilovaného soupeře přehrálo 3:0, když všechny tři góly, vždy po akcích Fernanda Hudsona, nastřílel Tomáš Stráský!

Jako by si říkal: Kladenský komplex? Co to je?

Sázka na útok

Trenér Pavel Tobiáš před zápasem slíbil, že jeho tým, který do nedělního zápasu v lize ještě doma Kladnu nevstřelil ani gól (!), vsadí vše na ofenzivu. A jak řekl, tak udělal: Jihočeši proti Kladnu vyběhli se dvěma útočníky a rychlíkem Hudsonem na pravém kraji zálohy, defenzivní štít Hílek zůstal jen na lavičce. „Ligu nehrál prakticky celý měsíc, i proto dostal přednost Hudson,“ vysvětlil trenér Pavel Tobiáš.

A právě Hudson už v 6. min. byl u zrodu první obrovské šance svého mužstva: důrazným atakem sebral míč otálejícímu Bartkovi, potáhl ho podél levé lajny až do vápna a po zemi posunul na nabíhajícího Stráského, tomu ale přece jen pár decimetrů chybělo. Kladno zahrozilo v 16. min., kdy se zdálky opřel do míče obránce Strnad, jeho utěšená střela ale Kučerovu branku o dva metry minula. To Dynamo čtyři minuty nato bylo gólu daleko blíž – a to hned dvakrát: nejdříve prudkou hlavičku Horejše, jenž si naběhl na Hudsonův střílený centr, vyrazil obránce Strnad z brány dle názoru diváků rukou (asi to byla hruď), vzápětí Benát tvrdou střelou orazítkoval tyč Pavlíkovy branky!

A domácí drtili soupeře dál. Ve 24. min. po Benátově parádičce pohotově pálil Stráský, z deseti metrů ale mezi tři tyče svůj projektil nenasměroval. Vše si vynahradil pět minut nato: Šisler dravý Hudsonův únik podél pravé lajny zastavil jen za cenu žlutého faulu a po Šímově trestném kopu Stráský u bližší tyče z voleje nedal Pavlíkovi v kladenské brance ani sebemenší šanci k vyniknutí – 1:0! Kladno do kolen nekleslo, ba právě naopak: pár vteřin po gólu v čisté šanci pálil Šilhan vedle a krátce nato po dalším přímočarém protiútoku vychytal Šislera pozorný Kučera.

Dynamo ale mělo stále vrch a dál se dostávalo do slibných příležitostí. Ve 37. min. do jedné z nich Benát vyslal Hudsona, ten míč potáhl a zpoza vápna vypálil, mušku však měl notně vychýlenou.

Potlesk

Mnohem blíže gólu byl brazilský záložník v úvodu druhé půle, kdy mu míč předložil Riegel, brankář Pavlík ale vyběhl včas a Hudsonovu ránu zblízka vyrazil. A blýskl se i krátce nato, kdy si na Riegelův přetažený centr naskočil Šíma, jeho „koníčka“ gólman hostí kryl a lvím skokem si poradil i s umístěnou hlavičkou Sedláčka. Ač druhý gól stále nepřicházel, divákům se útočný fotbal Tobiášova týmu líbil, potleskem neskrblili. Na branku Kladna se valil jeden útok za druhým.

A v 64. min. se jim domácí fotbalisté odvděčili, když po Hajníkově minele přiťukl sedláček patičkou míč na Hudsona, po jehož centru Stráský znovu překonal rovnou ze vzduchu Pavlíka podruhé!

Domácí útočník ale ještě neřekl poslední slovo: v 68. min. si sám vybojoval míč u svého pokutového území, vysunul Benáta, ten přetáhl na druhou stranu na Hudsona, jehož pokus sice vybíhající Pavlík nohama vykopl, jenže přímo na Stráského, jenž střelou do odkryté branky završil první ligový hattrick své kariéry. „Já mu to strašně přeju, protože je to hráč, jenž velmi dobře pracuje,“ ocenil trenér Pavel Tobiáš, zároveň ale upozornil, že ty tři branky byly výsledkem práce celého mužstva. „Třeba Hudson udělal zápas, to každý určitě viděl. Byl na něj faul, po kterém jsme dali gól a má i přihrávku na gól. Navíc i třetí branka padla po jeho střele, kterou gólman vyrazil. Určitě tam nebyl sám, dařilo se i dalším hráčům, ale Ferda hrál dneska s velkou chutí, hrál uvolněně a pracoval celý zápas. Já jsem strašně rád, že to takhle dopadlo a doufám, že jsme zbořili ten mýtus, že je to hráč, který musí pouze oživit hru ve druhé půli,“ pochvaloval si trenér Dynama.

Byl to koncert

Fotbalový koncert Dynama pokračoval i poté, co Stráský, určitě muž zápasu, za bouřlivých ovací diváků vystřídal a přepustil místo debutantu Rakovanovi. Homoláčova dorážka v 80. minutě ale šla vedle. Hosté ve druhé půli tahali za kratší konec a ke slovu se dostali až v samém závěru, míč po Benešově padáčku skončil však jen na břevně.

„Myslím si, že zápas měl vysokou sportovní úroveň. Řekl bych, že jsme odehráli vůbec nejlepší zápas v této sezoně, který jsem tady měl možnost odkoučovat,“ uvedl Tobiáš.

Naopak Martin Hřídel důvody ke spokojenosti neměl. „Tentokrát jsme nebyli tím nepříjemným soupeřem, jakým jsme vždy pro Budějovice bývali. Domácí podali vynikající výkon a vyhráli zcela zaslouženě. Můžeme být rádi, že to nebylo i více,“ uznal.