Nesnadný úkol v N. Včelnici čeká fotbalisty budějovického Dynama, kteří na úvod turnaje nastoupí v 11.30 proti ambicióznímu Liberci. Ten všechna svá tři přípravná klání vyhrál: s Boleslaví i Mostem 2:1 a naposled s Jabloncem Keričovou brankou 1:0. „Až na tu koncovku jsme začali famózně, v této fázi mě ty neproměněné šance až tak netrápí. V přípravě jsou ty zápasy spíš o únavě,“ pro klubové stránky řekl trenér Ladislav Škorpil.

Těžká role

„čeká nás hodně silný soupeř, jsme tomu ale rádi. Naši hráči prostě budou muset ukázat, že též mají svou kvalitu,“ bere duel s Libercem kouč Dynama Jan Kmoch pragmaticky.

Na rozdíl od turnaje v Milevsku, kam klíčoví hráči loňského kádru nejeli, by zítra už i hráči ze základu měli být k dispozici. „Bohužel v plné síle nebudeme,“ lituje kouč Dynama. „Marodí Vozábal, problém s achilovkou má Homoláč, potíže mají i Hílek a Mrkvička,“ vypočítává a doplňuje, že vesměs jde o pozůstatky velké zátěže, kterou hráči v úvodu přípravy měli.

„Nicméně chci, aby jela dvě mužstva. Přičemž jeden tým se postaví Liberci a druhý půjde do zápasu o pořadí,“ uvádí nový kouč Dynama. „Budeme tudíž hrát dvě sedmdesátiminutovky, což se mi líbí,“ chválí Kmoch pořadatele za to, že se bude hrát na 2x35 minut.

Silná Petržalka

Zpestřením sobotního turnaje v N. Včelnici jistě je start slovenského mistra Artmedia Petržalka. „S výjimkou Pavla Ďuricu sa do přípravy zapojili jen hráči, kteří v uplynulé sezoně získali mistrovský titul a Slovenský pohár,“ uvedl generální manažer slovenského mistra Petr Kašpar, zároveň ale potvrdil, že na nedávném soustředění v Rakousku hrou zaujal Brazilec Pedro Anderson (26 let, 183 cm, 79 kg), jenž působil mj. v FC Botafogo a poté v Pogone Štetín a Zaglebie Lubin. „Pedro ve středu zálohy v zápasech upoutal, je typ hráče, jakého bychom potřebovali. Je technicky velmi dobře vybaven,“ poznamenal Kašpar pro klubový web.

Petržalka sehrála už pět zápasů, z toho tři v Rakousku, kde své soupeře drtila: domácí Magnu 4:2, maďarský Fehervar 4:2 a Lok. Moskva 3:2.

„Petržalka bude hrát předkolo Ligy mistrů, proto začala s přípravou dřív,“ chápe svého kolegu Vladimíra Weisse. „My museli nejdřív stavět základ na fyzické kondici a taky na taktických prvcích.“

Určitě jen do počtu nebudou exligoví Bohemians, jejichž velkou zbraní je velká divácká podpora – a ti nejvěrnější jistě dorazí i do N. Včelnice.